Собственикът на микробуса, убил 4-ма българи, на съд в Италия

Крими 06.10.2003 15:54

Италианските власти заведоха дело за подпомагане на нелегална имиграция срещу собственика на българския микробус, който катастрофира в четвъртък – 2 октомври, на магистралата Рим - Флоренция, съобщи News.bg.

Италианските медии твърдят, че четиримата загинали българи в тежката катастрофа, са били нелегални имигранти. Другите двама души в автобуса, които бяха тежко ранени, също са били нелегално пребиваващи на Апенините.

Според агенция АНСА шестимата се връщали в България за отпуската си. Те пътували от южната италианска област Калабрия, където работели на черно в строителството и в селското стопанство.

Катастрофиралата заради неправилна маневра българска кола обаче не се е движела сама. Пред нея е бил още един микробус, превозващ други петима българи, също нелегални работници в Италия.

Българите, работещи нелегално в Южна Италия, се превърнаха във феномен тази година, тъй като стотици от тях бяха открити от властите само през последните месеци.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355