Крими 31.08.2024 09:09 Снимка: Bulphoto
След вандалски акт на палене на руското знаме в столицата, арест и съд за украинска активистка
Атлантическият съвет се гневи и иска България незабавно да закрие Руския културно-информационен център в София
Активисти на БОЕЦ и симпатизанти на сдружението изгориха пред сградата на Руския културен център в София знамето на Руската федерация тази вечер. Протестиращите заляха и стълбите на центъра с червена боя. На протеста с вандалски прояви дойдоха и граждани на Украйна, предаде БНР.
Страната ни да обяви Русия за вражеска държава и да изгони руската посланичка Елеонора Митрофанова, поискаха протестиращите.
Протестната акция беше предварително предизвестена и озаглавили "Масово "загряване" на руски знамена пред "РКИЦ".
Антон Миронов от БОЕЦ каза, че те са събрали пред РКИЦ, за да изразят "несъгласие с репресиите, когато се налагат на български граждани от този културен център, който не е никакъв културен център".
На простеста дойде млада жена, завърнала се от фронта в Украйна, която преди ден също подпали руското знаме пред Руския информационен център (РКИЦ) в София и надпис "Убийци".

Снимка: Bulphoto
Александра Милева е била задържана на ул. "Шипка" в четвъртък, след като се опитала вандалски да запали флага на РФ в знак на протест срещу водената от Русия война, съобщи по-рано гражданско сдружение БОЕЦ. От Столична дирекция на вътрешните уточниха, че задържаната е на 26 години и е била арестувана за 24 часа заради "опит да поругае руското знаме".
В съда задържаната продължи с демонстративното си неуважително отношение.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 14:44 Депутатите излизат във ваканция от 22 декември до 10 януари
- 14:40 Никола Стоянов: България има много резерви и единственото, което ни липсва, е стабилност
- 14:31 Общественици: Боян Радев е патриарх на българския спорт и изкуство
- 14:23 Огнян Минчев: Предколедно цени в софийски ресторанти поскъпнаха с една трета
- 14:15 Путин: Европа рано или късно ще бъде принудена да върне всичко откраднато
- 14:05 Апелативният съд увеличи присъдата на Рангел Бизюрев за убийството на Митко от Цалапица
- 13:57 Шкварек: Последният протест - най-обикновено, скучно откриване на партийна кампания
- 13:51 Преименуваха символично "Кенеди център" в "Тръмп център"