Крими 16.03.2024 15:09 Снимка: ДНЕС+
Шофьорът на колата, която се заби в Янита и децата ѝ, твърди, че воланът е бил неуправляем
Воланът на автомобила, управляван от 59-годишния корабен механик Атанас Андонов, който уби при челен удар 33-годишната Янита Пепелянкова по пътя Бургас-Средец, е бил напълно неуправляем секунди преди катастрофата. Това казал самият Атанас на сестра си, на която позвънил веднага след инцидента, съобщи „24 часа“.
Жената се появи днес в Бургаския окръжен съд, където се гледа мярката за неотклонение на Андонов.
Пред журналисти сестрата на задържания е споделила, че брат ѝ до последно опитвал да помогне на двете ранени деца - дъщерички на загиналата Янита. Според информацията, която получила от брат си, нито децата, нито загиналата Янита били с колани по време на удара. Дали обаче това е така тепърва ще се изяснява от разследващите. Назначени са авто-техническа, химически и съдебномедицински експертизи.
Тежката катастрофа стана на 9 март следобед край разклона за село Черни връх.
Два дни по-късно от полицията заявиха, че се търсят свидетели на инцидента и призоваха да се обадят в най-близките поделения на МВР.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10553 |
GBP
|
1 | 2.22178 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.99997 |
USD
|
1 | 1.69777 |
Последни новини
- 16:13 Министър Георги Георгиев: Всеки ден водя битката с имотната мафия
- 16:02 "Лудият мед", който се добива в съседна на България страна и е като никой друг по света
- 15:50 Келог за изявленията на Зеленски: Позьорство! Украйна е изправена пред катастрофалните загуби
- 15:40 Парламентът е домакин на голям икономически форум на Черноморските страни
- 15:28 Рубио: Планът на САЩ за прекратяване на войната се основава на предложенията на Русия и Украйна
- 15:16 Дронове затвориха летището в Айндховен
- 15:05 Forbes: Финансовото благополучие на Доналд Тръмп намаля с 1,1 милиарда долара
- 14:54 Двойна дисквалификация на "Макларън" завърза допълнително битката за титлата във Ф1