
Крими 20.01.2021 14:10 Снимка: ДНЕС+
СДВР проверява: Измами чрез използването на кампании на фондация „За Доброто“
Софийска районна прокуратура е възложила на СДВР да провери сигнал за измами чрез използването на името на фондация „За доброто“, съобщиха от прокуратурата.
От сигнала става ясно, че се използва името на кампанията „Фонд за деца на герои“ с цел лично облагодетелстване. Жена създала в социалните мрежи фалшиви страници, като използвала истински снимки и призиви на оригиналната кампания, но оставила своя лична банкова сметка. Така парите, които са за деца, отивали в джоба на измамницата. След като успявала да заблуди хора, тя триела страниците от социалната мрежа.
В сигнала на фондацията се посочва също, че лицето Д. Д. се възползва и от кампании по набиране на средства за лечение на деца по същата схема, като използва техни снимки и предоставя своя банкова сметка.
По случая е възложена проверка, в хода на която ще се установи налице ли са достатъчно данни за извършено престъпление от общ характер и по кой текст от Наказателния кодекс.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09001 |
![]() |
1 | 2.31843 |
![]() |
10 | 3.86619 |
![]() |
100 | 4.38985 |
![]() |
1 | 1.71775 |
Последни новини
- 19:28 Румънският президент Никушор Дан даде първата си пресконференция от встъпването си в длъжност
- 19:21 Мик Джагър, Леонардо ди Каприо и Мадона са въвлечени в процеса срещу Пи Диди
- 19:14 Бивш заместник-министър на отбраната става шеф на Държавната агенция за бежанците
- 19:06 Dawn Aerospace ще продава космически самолети директно на клиенти
- 19:02 Теменужка Петкова: България влиза в съвсем друга орбита след членството си в еврозоната
- 18:58 Многото инциденти принуждават столичната община да затегне контрола на собствениците на кучета
- 18:51 Полша е най-големият купувач на злато в света през април
- 18:46 НЗОК предупреди за фалшиви имейли от тяхно име