Крими 30.06.2025 15:44 Снимка: ДНЕС+
Самоковец запали дома на бившата си жена, в който спели и двете им деца
По искане на Софийска окръжна прокуратура съдът взе мярка "задържане под стража" спрямо 35-годишния мъж
Самоковец запали дома на бившата си жена където в този момент спели петима души, сред които и двете му деца. Това съобщиха от софийската районна прокуратура.
Престъплението 35-годишният С. Д. извършил през нощта на 27 юни в Самоков. Той драснал клечката на жилището, като, според държавното обвинение, пожарът е представлявал опасност за живота на 5-членно семейство, в това число на 2 малолетни лица, които по същото време спели. Имало опасност да се разпростре и върху други имоти.
В хода на извършените действия по разследването и свързаните с тях оперативно-издирвателни мероприятия са събрани доказателства за виновността на 35-годишния С.Д. - бивш съпруг на стопанката на запаления имот.
Събрани са данни, че преди палежа мъжът демонстрирал агресивност и отправял закани спрямо нея и децата й, допълват от прокуратурата.
Оттам вече се водят действия по образувано досъдебно производство за палеж.
Към материалите на делото са приобщени и видеозаписи.
По искане на Софийска окръжна прокуратура съдът взе мярка "задържане под стража" спрямо обвиняемия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:37 Рубио: Възходът на Китай не може да е за сметка на САЩ, няма как да го допуснем
- 10:30 Румен Спецов пред "24 часа": Цените на горивата зависят от борсови индекси, недостиг няма
- 10:22 В Европа само 4 държави имат по-малко затворници от България
- 10:17 Саудитска Арабия спря достъпа на US-военни до техните бази и затвори въздушното си пространство
- 10:14 ДБ били "силно загрижени" заради отказа да участваме на високо равнище в натовската среща B9
- 10:07 Шамарът от Брижит за Макрон заради актриса?
- 10:00 ЕК пак брани ЛГБТ: Страните от ЕС да забранят терапиите срещу хомосексуалността и транссексуалността
- 09:57 Трима депутати от Прогресивна България излизат от НС, двама стават областни управители