Крими 12.11.2023 17:40 Снимка: ДНЕС+
Само за ден МВР залови 8 шофьора с наркотици и 22-ма, карали след употреба на алкохол
Полицията установи за ден осем водачи, шофирали след употреба на наркотични вещества и 22-ма, карали след употреба на алкохол. Това сочат междинните резултати от специализираната полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата, съобщи МВР. Оттам уточняват, че в рамките на изминалия ден от установените общо 22 -ма водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, 14 са шофирали с алкохол от 0,5 до 1,2 промила, осем - с над 1,2 промила, а други двама са отказали тестване. От установените осем, шофирали под въздействие на наркотични вещества, трима са отказали да бъдат тествани.
В хода на операцията са проверени 8107 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 9972 водачи и пътници. Съставени са 2128 фиша и 460 акта за установени административни нарушения. От МВР посочват, че акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
Само вчера при катастрофи по пътищата загинаха четирима души, други 28 бяха ранени.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)