Крими 14.12.2023 17:52 Снимка: ДНЕС+
Съдът в Монтана наказа с глоба 52-годишна жена, тормозила майка си
Районният съд в Монтана осъди на глоба от 1000 лева 52-годишната Н.Г.И. за нанесен побой над 81-годишната ѝ майка Т.И.Г. в дома им в село Бели брод, община Бойчиновци, съобщиха от Съдебната палата в Монтана.
Насилието било упражнено на 16 ноември 2021 година, а на 14 декември съдът в Монтана издал заповед за незабавна защита, която задължавала дъщерята да не тормози майка си. Въпреки това на 3 май 2023 година Н.Г.И. отново отправила заплахи и ругатни към майка си и ѝ нанесла удари с ръце по тялото и главата, като повод за това стана съдебната заповед срещу нея.
Присъдата срещу Н.Г.И. е само глоба заради чистото ѝ съдебно минало, обявиха от Съдебната палата в Монтана.
От Областната дирекция на МВР в града съобщиха пред БТА, че през тази година са работили по около 50 случая на домашно насилие, като в повечето от тях съдът е издал заповед за незабавна защита.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:06 Хванаха 1500 флакона райски газ и кокаин край клуб в Созопол
- 15:54 Идват горещини! Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро
- 15:31 The Independent: Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
- 15:20 БНБ влоши прогнозата си за ръста на икономиката и за инфлацията
- 15:08 Украйна атакува Волгоград с пет ракети "Фламинго"
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие
- 14:47 Православната църква почита паметта на Преподобни Сампсон Странноприимец