
Крими 09.05.2025 11:23 Снимка: ДНЕС+
Разкриха имотна измама за над 150 000 лв.
Прокурор при Софийската районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу жена за имотна измама в големи размери и ползване на неистински документи.
Л.М. е привлечена към наказателна отговорност за това, че в периода от 22.02.2021 г. до 15.02.2022 г. в условията на продължавано престъпление с две деяния, в нотариална кантора в София обвиняемата е ползвала пред нотариус неистински частен документ - собственоръчно завещание.
На документа бил придаден вид, че представлява конкретно писмено изявление на друга жена и Л.М. го е ползвала, за да докаже, че съществува правно основание за придобиване право на собственост върху апартамент в ж.к. "Овча купел".
Л.М. е обвинена и за това, че в периода от 01.02.2022 г. до 15.02.2022 г. в гр. София с цел да набави за себе си и другиго имотна облага е възбудила и поддържала в двама съпрузи заблуждение, че е собственик на апартамента в ж.к. "Овча купел" и има възможност да им прехвърли правото на собственост върху него.
Обвиняемата продала имота на двамата съпрузи, с което им нанесла имотна вреда в размер на 152 555 лева, като причинената вреда е в големи размери.
По случая е водено досъдебно производство. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи, които сочат Л.М. като автор на деянията.
Предстои делото срещу Л.М. да започне в Софийския районен съд.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09606 |
![]() |
1 | 2.25326 |
![]() |
10 | 3.85841 |
![]() |
100 | 4.00704 |
![]() |
1 | 1.65496 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи