Простреляха рецидивист в центъра на София

Крими 26.04.2002 09:50

Вчера в 13:50 часа на тел. 166 мъжки глас е съобщил, че на пл. “Македония” № 7 в София, от апартамент на втория етаж се чува шум от разбиване. На място е изпратен патрул на Шесто РПУ, който бил наблизо и пристигнал светкавично. Полицаите забелязяли разбита врата, която била открехната.

След като влезли вътре, от банята изскочил мъж с пистолет в ръка. Полицаите го предупредили с команда “стой, полиция”, но той не се подчинил и открил огън срещу тях. В завързалата се престрелка неизвестният извършител е бил ранен в лицето и крака. Полицаите установили, че той е Евгени Х.М. / 43 г./, рецидивист. Изяснено е, че стрелецът има присъда от 18 години и 6 месеца, издадена през 1980 г. за убийство. Раненият е настанен в “Пирогов” без опасност за живота. На мястото е извършен оглед, иззети са веществени доказателства. За случая е уведомена и Военна прокуратура.

ДНЕС +
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355