
Крими 25.11.2021 08:27 Снимка: ДНЕС+
Прокуратурата разследва Бойко Рашков, искането може да е за разкриване на данъчната тайна?
Софийската градска прокуратура е поискала от Софийския административен съд разкриване на данъчна и осигурителна тайна на служебния вътрешен министър Бойко Рашков, съобщава БНР. По-рано днес градският прокурор на София Илияна Кирилова отрече да има такова искане. Въпреки това дело е заведено в деловодството на САС. Това се вижда и от проверка на сайта.
Справката показва, че има дело с ищец Софийската градска прокуратура и ответник Бойко Рашков. Това, което не е ясно е какъв е предметът на делото.
Видно е още, че датата на искането е 22 ноември – ден след втория тур на президентските избори. Като ищец по него е посочено името на служебния министър в кабинета на Румен Радев.
А по данни на bTV НАП прави пълна данъчна проверка на служебния вицепремиер и вътрешен министър. От приходната агенция са отказали подробности, но медиата неофициално е научила, че ревизията е към края си и най- вероятно е свързана с медийни публикации за имотното състояние на вицепремиера. /БНР
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 10:30 Изчислиха, че за едно четиричленно семейство са нужни 100 л ракия на година
- 10:23 Общо 79 пожара са били потушени в страната през изминалото денонощие
- 10:16 Франция стачкува: Национален протест блокира страната
- 10:09 Зловеща агресия в Бургас заради неправилно паркирана кола
- 10:03 МВР: Полицай, охранявал протеста на ПП пред парламента, е починал
- 10:01 Кралски почести, пищен банкет и взаимни похвали: Тръмп на гости на Острова
- 09:54 17 тежки катастрофи за изминалото денонощие
- 09:46 Домашната ракия отново под ударите на нови правила?