Крими 17.10.2025 08:39 Снимка: ДНЕС+
Поредно заседание по делото „Сияна” в Плевен
Предвижда се и протест пред съдебната палата в града
В Окръжния съд в Плевен продължава делото за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна. Преди съдебното заседание близки на детето и жители на Плевен излизат на поредния си протест с искане за справедлива присъда за виновника и бърз процес, информира БНТ.
Предстои разпит на нови двама свидетели, поискани от прокуратурата, както и един нередовно призован и неявил се в предното заседание свидетел.
Призовани за разпит са и част от вещите лица, съставили експертизата за катастрофата, при която преди повече от половин година загина 12-годишното момиче на пътя между Радомирци и Телиш. Смъртта ѝ при катастрофата с тир предизвика вълна от недоволство и протести в цялата страна.
На предишното заседание преди месец пред съда говориха бабата и лелята на детето, а след това и останалите седем свидетели по делото, сред които полицаите и медицинския екип, отзовал се на място.
До този момент подсъдимият не е давал обяснения.
От прокуратурата и семейството на Сияна поискаха още справки и писмени доказателства по делото, които съдът уважи.
От разказите на част от свидетелите стана ясно, че медицинските екипи са дошли твърде късно на мястото на инцидента.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
- 19:28 От романтика до драма: Бурният любовен живот на Джим Кери
- 19:18 Щели да бъда остри с правителството, заявиха Мирчев и Божанов
- 19:09 Полша преговаря за по-голямо военно присъствие на САЩ на нейна територия
- 18:58 Проф. Росен Стоянов: Пазят Радев от неудобните въпроси и от светлините на прожекторите
- 18:48 350 служители на жандармерията ще помагат за сигурността на Джиро д'Италия:
- 18:38 Йотова: С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред. Той е човек, който си държи на думата
- 18:27 Лични вещи на Матю Пери от "Приятели" отиват на търг в подкрепа на кауза