Крими 22.12.2020 17:24 Снимка: ДНЕС+
Полицията и прокуратурата намериха 200 тона отпадъци край Пловдив
При акция на екоинспектори, полиция и прокуратура край Пловдив бяха открити приблизително 200 тона отпадъци, за които се предполага, че са опасни.
Теренът, където са изхвърлени отпадъците, намиращ се в района на Околовръстното шосе, се проверява от специалисти от РИОСВ - Велико Търново, съобщава БНР.
На този етап не може да се каже от какво естество са отпадъците, нито от колко време са на това място. Взети са проби за лабораторен анализ.
Проверки с участието на експерти от Министерството на околната среда и водите и представители на пловдивската полиция и районната прокуратура се извършват на още няколко места, потвърди по-рано директорът на Областната дирекция на МВР старши комисар Йордан Рогачев. /БНР
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:28 Хороскоп за събота, 10 януари 2025 г.
- 19:49 Леонардо ди Каприо за смисъла на истинското кино
- 19:45 КЗК: Не се очаква поскъпване на лекарствата в страната
- 19:37 Калина Андролова: Чудовището на Франкенщайн приключва, и като за последно се е окопало в Европа
- 19:29 Медведев: Ударът с „Орешник“ по Украйна показва как се действа срещу „опасни психопати”
- 19:22 България е сред страните в ЕС с най-силен ръст на цените на жилищата
- 19:14 Техеран наруши мълчанието за бунта: Агенти-терористи от САЩ и Израел подклаждат протестите
- 19:06 Въвеждат данъчно облекчение за фирмите, инвестиращи в научноизследователска и развойна дейност