Крими 08.04.2023 16:48 Снимка: ДНЕС+
Полицай е осъден за закана с убийство и стрелба по къща
Полицай е осъден за закана с убийство и стрелба по врата на къща. Г. Х. от Бобов дол призна вината си и сключи споразумение с прокуратурата, одобрено от Районния съд в Кюстендил.
Г. Х., който е младши оперативен дежурен в оперативната дежурна част в РУ-Бобов дол, получи наказание "пробация", като трябва два пъти седмично да се подписва по настоящ адрес за срок от 24 месеца, да провежда периодични срещи с пробационен служител и да бъде включен в програма за обществено въздействие за срок от 6 месеца.
Полицаят се призна за виновен, че на 26 декември 2021 г. в двора на къща в кюстендилско село, е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като насочил боен пистолет "Макаров", калибър 9 мм, и произвел три изстрела със стоп патрони, с които прострелял стъкло на входната врата на къща.
Второто обвинение, по което се призна за виновен е, че по същото време се заканил с убийство на своя близка Е. Х., като насочил към тялото й боен пистолет "Макаров", калибър 9 мм. Казал й, че е имала късмет, че пистолетът му е засякъл.
Освен наказанието "пробация" Г. Х. е трябва да плати и 717,78 лв. за извършените експертизи.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:18 Хороскоп за петък, 20 февруари 2026 г.
- 19:30 БPИKC зaoбиĸaля дoлapa чpeз бpaзилcĸa тexнoлoгия зa paзплaщaния
- 19:22 18 милиона лева е загубила "АЕЦ Козлодуй" за две спирания през 2025г.
- 19:15 Петролът Brent счупи рекорда от миналия юни на фона на заплахите на Тръмп към Иран
- 19:07 Тед Круз: Няма сделка без падането на режима в Иран
- 18:59 ЦИК прие хронограма за изборите за народни представители на 19 април
- 18:51 Синоптик: Започват валежи от дъжд, в събота ще преминават в сняг
- 18:43 Деница Сачева: Това правителство започва с фалстарт с човека, който ще отговаря за честни избори