Полицаят от 4-о РУ крил дрогата в абсорбатор

Крими 28.06.2019 12:23

В абсорбатор в дома си е крил дрогата задържаният вечера полицай от 4-о РУ Светослав Иванов, съобщи шефката на Софийската градска прокуратура Емилия Русинова.

Тя посочи, че 26-годишният служител на "Охранителна полиция" бил задържан в момент на продажба.

Той отишъл до столичния квартал "Лагера" с колата си, оставил плика с таблетките близо до автомобила, а купувачът го взел, след това се върнал до колата и платил по 10 лева за всяко хапче, или общо 500 лева.

Сигналът срещу Иванов бил подаден от негови колеги от 4-о РУ до директора на СДВР, а от там на "Вътрешна сигурност", обясни зам.-главният секретар на МВР Георги Арабаджиев.

Той обясни, че Иванов е назначен през 2017-а година в районното. Не е наказван, не е демонстрирал по-висок стандарт на живот.

Освен при задържането си полицаят е бил следен и при две други продажби на дрога, при които пласирал 40 таблетки за 400 лева.

Парите са открити в дома му.

Иванов е обвинен за наркоразпространение и утре прокуратурата ще поиска постоянен арест за него. /24chasa.bg
CHF CHF 1 2.08311
GBP GBP 1 2.29611
RON RON 10 3.92879
TRY TRY 100 4.46971
USD USD 1 1.71971