Крими 16.03.2021 15:47 Снимка: ДНЕС+
Печатар в университет си изпринти над 8 млн. фалшиви евро
Печатар в университет използва работата си, за да си изпринти фалшиви пари за общо над 8 млн. евро, съобщи градската прокурорка на София Илияна Кирилова.
Мъжът напечатал парите във вуза, помагала му жена, която също се занимавала с печатарска дейност. В едно от халетата там са открити общо 4 млн. долара и 3,6 млн. евро. Печатната машина е запечатана, иззети са фотоплаки за евро, бандероли, свидетелство за регистрация на кола, нишка за 50 евро.
Засега не е известно от вуза да са знаели за нелегалната дейност. Има данни, че на машината са изработени и редица други ментета, например здравни книжки.
Задържани и обвинени са мъж на 48 г. и жена на 54 години. Те са част от по-сериозна организация за изнасянето на парите, каза шефът на ГДБОП Любомир Янев, но отказа повече подробности. Антимафиотите са работили заедно със "Сикрет сървис", посочи той.
Двамата са работили по поръчка и са получавали по 10% от изработената сума. Те са печатали парите след работно време, както и през уикендите.
Двамата са задържани за до 72 часа и ще им се иска постоянен арест. Те нямат предишни криминални прояви.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07736 |
![]() |
1 | 2.291 |
![]() |
10 | 3.8881 |
![]() |
100 | 4.28061 |
![]() |
1 | 1.69851 |
Последни новини
- 13:15 Солиден Алкарас стигна финала в Куинс, задава ли се титла номер 21?
- 13:07 Остри критики в Конгреса срещу решението на Тръмп да удари иранските ядрени обекти
- 13:03 Издирваният хищник от седмици върлува в Шуменското плато. Вече има жертви
- 12:50 Иран отвърна удара: Поразени са цели в Тел Авив и Йерусалим
- 12:43 Службите докладват на премиера за ситуацията в Близкия изток: Няма радиационно замърсяване
- 12:38 "Левски" вкара 5 в първата си контрола, новите блеснаха
- 12:27 Разбиха нелегална фабрика за тютюн в София
- 12:20 Караджов бесен: Невинни няма при инцидента на летището в София! Ситуацията в БДЖ е брутална