Крими 26.03.2021 14:31 Снимка: ДНЕС+
Обвиненият за шпионаж полковник Петър Петров остава в ареста
Днес прокуратурата представи и три нови тома с доказателства
Полковник Петър Петров, който е обвинен в шпионаж, остава в ареста. Военният апелативен съд потвърди решението на първата инстанция да му бъде наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“. Решението не подлежи на обжалване.
Заместник-началникът на бюджетната дирекция в Министерство на отбраната полк. Петър Петров е един от замесените в така наречения шпионски скандал, при който стана ясно, че група е изнасяла класифицирана информация, представляваща държавна тайна, към Русия.
Днес прокуратурата представи и три нови тома с доказателствен материал по разследването. До момента то е събрано в 44 тома. Според прокурор Стоян Лазаров с тях се подкрепя обвинителната теза, пише „24 часа“.
Според прокуратурата има достатъчно доказателства срещу т.н. Резидент - Иван Илиев, бивш шеф във Военното разузнаване, неговия бивш колега и настоящ шеф на секретното деловодство в парламента Любомир Медаров, зам.-шефа на дирекцията за бюджета и разходите на армията в министерството на отбраната - полковник Петър Петров и двама действащи служители на военното разузнаване.
„Единственото, което към момента продължавам да твърдя е, че по това дело не е изяснен предметът на престъплението шпионство. Предметът на престъплението е информация, представляваща държавна тайна. И към настоящия момент не е ясно какво представлява тази информация, която прокуратурата претендира, че е събирана от нашия подзащитен“, коментира адв. Петър Петков, защитник на обвиняемия.
Днес съдът разглежда мерките за неотклонение на всеки от тях по отделно./24 часа
Още по темата
-
Военното разузнаване внедрява агенти в министерства и фирми
преди 2 седмици
-
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:42 Захарова: Режимът на Зеленски и поддръжниците му ще отговарят за убийствата на журналисти
- 13:34 Гърците блокират напълно и безсрочно ГКПП "Кулата-Промахон"
- 13:27 Българката, замесена в най-голямата социална измама във Великобритания, отново получава помощи
- 13:19 Откриха наркотици затворническото общежитие в Кюстендилско
- 13:13 Русия нанесе удари с "Искандер-М" по предградията на Харков, четирима души са убити
- 13:06 Първан Симеонов: Радев постъпва военно – ще стои в окопа и изведнъж ще скочи на нож
- 12:59 Община Варна обяви обществена поръчка за новата сграда на Математическата гимназия
- 12:52 Утре Румен Радев връчва мандат на ПП-ДБ