Крими 18.12.2020 17:56 Снимка: ДНЕС+
Новият шпионин бил полк. Василий Сазанович, ръководил мрежата на ГРУ в България
Полк. Василий Сазанович e ръководил шпионската мрежа на ГРУ в България. Именно той е човекът, за когото днес стана ясно, че е поредният руски шпионин у нас, както съобщиха от прокуратурата, твърди ПИК.
Дейността му била разкрита след събрани доказателства за извършвана разузнавателна дейност на територията на страната.
Днес стана ясно, че по сигнал на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) в Специализирана прокуратура е образувано досъдебно производство за престъпление срещу Република България за това, че чуждестранен гражданин е събирал информация, представляваща държавна тайна, с цел предоставянето ѝ на чужда държава или чужда организация (престъпление по чл. 104, ал. 1 НК).
Министерството на външните работи на Република България обяви за персона нон грата дипломата от руското посолство в София и му даде 72 часа срок да напусне страната. /ПИК
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:20 Управляващите в Италия искат помилване на бижутер, убил крадци
- 17:11 Сменят ръководството на ВиК-Бургас
- 17:02 Съдът остави в ареста мъж и жена за разпространение на наркотици във Варна
- 16:53 "Капка живот за гората": 12 000 дървета ще възстановят опожарена местност в Пирин
- 16:44 ДПС подаде сигнал до OFAC срещу Иван Демерджиев
- 16:35 Франция и Нидерландия напът да разрешат 400-годишен спор за карибски остров
- 16:26 ВМРО призова "Прогресивна България" да не отваря Кутията на Пандора
- 16:26 Два дни, четири гласувания - какво се случи около Европейската енергийна харта?