
Крими 26.10.2020 18:45 Снимка: ДНЕС+
На съд отива детегледачка, направила опит за кражба
На съд отива детегледачка, направила опит за кражба. Това съобщи Софийска районна прокуратура. Д. К. и Д. Щ. живеели с децата си в жк. "Лозенец", гр. София. В края на месец юни 2019 г. Д. Щ. наела обвиняемата С. С. за детегледачка. От август до началото на ноември 2019 г. от жилището изчезвали парични суми и бижута и те се усъмнили, че кражбите вероятно са извършени от С. С. По тази причина в жилището била монтирана камера. На телефона на Д. К. било инсталирано приложение за достъп до видеокамерата.
На 19.11.2019 г. Д. К. и Д. Щ. излезли от дома си. Преди това Д. Щ. заключила кабинета в жилището и скрила ключа. В жилището останала С. С. и едно от децата. Около 09:11 ч. на същата дата Д. К. получил на телефона си сигнал, че видеокамерата в кабинета му засича движение и записва. Тогава Д. К. видял как обвиняемата тършува из мебелите и взима пликове, в които съхранявал парични суми. Д. К. веднага уведомил Д. Щ. и тя подала сигнал на телефон 112.
Около 09:40 ч. Д. К., Д. Щ. и полицейски служители били пред жилището. Д. Щ. отключила входната врата и влязла вътре с полицейските служители. В този момент С. С. се намирала в спалнята пред отворен шкаф. Полицейски служител заявил на обвиняемата, че се извършва проверка и да извади всичко, което има в себе си. С. С. извадила хартиен плик, съдържащ пари - банкноти в различни валути и с различен номинал, и го хвърлила на пода. Паричните средства били в общ размер 1176,08 лева. Обвиняемата С. С. била задържана от полицейските служители, веднага след това в жилището били извършени действия по разследването.
По случая било образувано досъдебно производство. Предстои делото срещу С. С. да бъде насрочено за разглеждане в съда.
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 20:16 Хороскоп за понеделник, 21 юли 2025 г.
- 19:33 Вижте какви са истинските причини за затлъстяването
- 19:24 Николай Нанков: Новият летен хит явно ще е “Харвардски пирати” 2
- 19:12 Туристка пострада в Пирин, изпратиха въздушната линейка
- 19:01 Фюри след шоуто на "Уембли": Усик знае, че само аз мога да го победя
- 18:49 Ватерполният „Комодор” стана шампион и при 18-годишните
- 18:36 78-годишен италианец се събуди 30 минути след като лекари го обявиха за мъртъв
- 18:24 Пенсионерите намаляват за 10 години със 133 хиляди, ръст на разходите за пенсии до 21,6 млрд. лева