Крими 17.01.2026 11:00 Снимка: ДНЕС+
Момче на 21 години ограби момиче на 13 в подлез в София
Софийска районна прокуратура повдигна обвинение на 21-годишен мъж, ограбил 13-годишно момче.
Събраните до момента доказателства сочат, че на 7 януари 2026 г. около 13:40 часа в подлеза на трамвайна спирка на ул. "Оборище“ в София, обвиняемият С.Т. е отнел сумата от 50 лева от малолетно момче, като е използвал заплаха.
Обвиняемият е казал на момчето: „дай ми 5, 10, 15, 20 лв., колкото имаш или ще те напръскам в очите“, извадил от джоба на якето си спрей и го насочил към очите на малолетния. Момчето извадило от джоба си 50 лева, които обвиняемият дръпнал от ръцете му.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал. 1, пр. 2 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“.
С постановление на наблюдаващ прокурор С.Т. е задържан за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено в съда искане за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:35 Работна група ще изготви предложения за решения за благоустрояването и чистотата във Варна
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб
- 10:19 Сметната палата: Има грешки за близо 2,205 млрд. лв. при общинските отчети
- 10:11 САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на „Лукойл“ до 25 юли
- 10:04 "Маркет линкс": Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев
- 09:55 Мъжът, подал сигнал до 112, за удара на АМ „Тракия”: Нямаше абсолютно никакви следи от спирачен път
- 09:48 Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
- 09:40 Зеленски наредил 40-дневна масирана операция срещу руски цели