Крими 07.05.2025 14:51 Снимка: ДНЕС+
Мъж е задържан в бургаско село за притежание на над килограм кокаин
Задържан е криминално проявен и осъждан мъж за притежание на над килограм кокаин, съобщи на брифинг в Бургас окръжният прокурор Георги Чинев. Спрямо задържания е взета мярка за неотклонение "задържане под стража", уточнява БТА.
Същият е задържан в бургаското село Маринка. Следен е и разработван в продължение на близо година. Използвани са специални разузнавателни средства, заяви комисар Ради Пенев, началник-отдел в Главната дирекция "Борба с организираната престъпност" в Бургас.
В селото задържаният има три поземлени имота, където е изградил тайници, в които държал наркотичните вещества. В един от тайниците, е открит един килограм кокаин, а у самия него - 200 грама от същото наркотично вещество.
Извършени са множество процесуални действия. Мъжът е с две ефективни осъдителни присъди назад във времето. Няма трудова ангажираност. Живее в много скъпи имоти, управлява луксозни моторни превозни средства от най-висок клас, което може само да наведе до мисълта от къде са средствата за закупуването на всичко това, посочи Пенев.
Въпросното количество около един килограм и 200 грама кокаин на свободния пазар се търгува за близо 100 000 лв. Това е една сериозна сума, която предполага и доста сериозен пазар, коментираха от полицията.
Повдигнатото обвинение е за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества, като законодателят е предвидил за тази престъпна дейност санкция от 1 до 6 години лишаване от свобода и кумулативно с това глоба до 10 000 лв., уточни прокурор Чинев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:31 36 души задържани в акция срещу „Калашниците“ в „Ботунец“ и София
- 00:04 Хороскоп за понеделник, 15 юни 2026 г.
- 19:32 Тойота спечели автомобилното състезание "24 часа на Льо Ман" и записа първа победа от четири години
- 19:20 Великобритания задържа руски петролен танкер в Ламанша
- 19:08 Централният плаж в Кранево получи за първи път тази година международното отличие „Син флаг“
- 18:54 Броят на загиналите палестинци в Газа е надхвърлил 73 хил. души, съобщиха здравните служби в анклава
- 18:42 Петима сърби са арестувани, обвинени са във военни престъпления в Косово заради "клането в Речак"
- 18:30 Хиляди се събраха в Женева на протест срещу Г7 часове преди срещата на върха във Франция