Крадат македонски автобус за €160 хил. от охраняем паркинг в Студентски град
Крими 24.12.2004 14:29
Автобус за 160 хиляди евро на скопска частна компания е откраднат във вторник сутринта – 21 декември, от платен охраняван паркинг в Студентски град в София.
Това пише македонският вестник “Време”, уточнявайки, че вътрешното министерство на Македония е потвърдило кражбата.
Автобусът е собственост на фирма “Боби М” и бил само на една година.
Собствениците казват, че това е единственият им автобус и фирмата трябва да прекрати дейността си заради кражбата.
Говорителят на македонското МВР заявява, цитиран от вестника, че българските власти са ги уверили, че интензивно работят по случая.
Собственикът на скъпото возило Мишо Китановски информира, че от българската полиция са го предупредили да очаква обаждане за откуп от крадците, тъй като това била редовна практика в София.
За първи път ми крадат автобус в България, казва Китановски, като добавя, че шофьорът максимално се е постарал за сигурността на машината, оставяйки я на охраняван паркинг, но от полицията му казали, че най-често крадците са въоръжени и охраната на паркингите не може да направи нищо срещу тях.
Шофьорът е алармирал веднага за кражбата и посолството на Македония в София, и българската митница, тъй като според българските закони той не може сега да премине границата обратно към Скопие, тъй като на идване я е минал с автобус и по същия начин трябва да излезе от страната.
“Време” пише също така, че с въпросният автобус в София е докаран танцов състав от скопското училище “Цветан Димов”. Информацията е на News.bg.
Това пише македонският вестник “Време”, уточнявайки, че вътрешното министерство на Македония е потвърдило кражбата.
Автобусът е собственост на фирма “Боби М” и бил само на една година.
Собствениците казват, че това е единственият им автобус и фирмата трябва да прекрати дейността си заради кражбата.
Говорителят на македонското МВР заявява, цитиран от вестника, че българските власти са ги уверили, че интензивно работят по случая.
Собственикът на скъпото возило Мишо Китановски информира, че от българската полиция са го предупредили да очаква обаждане за откуп от крадците, тъй като това била редовна практика в София.
За първи път ми крадат автобус в България, казва Китановски, като добавя, че шофьорът максимално се е постарал за сигурността на машината, оставяйки я на охраняван паркинг, но от полицията му казали, че най-често крадците са въоръжени и охраната на паркингите не може да направи нищо срещу тях.
Шофьорът е алармирал веднага за кражбата и посолството на Македония в София, и българската митница, тъй като според българските закони той не може сега да премине границата обратно към Скопие, тъй като на идване я е минал с автобус и по същия начин трябва да излезе от страната.
“Време” пише също така, че с въпросният автобус в София е докаран танцов състав от скопското училище “Цветан Димов”. Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:30 Още две нови заповеди за събаряне на сгради в Баба
- 15:22 Икономистът Георги Вулджев: Предложеният проектобюджет е стъпка в правилната посока
- 15:19 Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджета на Община Варна!
- 15:15 МТС: Забелязаните мазутни петна по крайбрежието не са от пресен нефтен разлив в Черно море
- 15:07 ЕС окончателно утвърди търговската сделка със САЩ за митата
- 14:59 Илияна Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
- 14:52 МРРБ: Приоритет на ПБ е развитието инфраструктурата чрез публично-частни партньорства и концесии
- 14:45 Шофьорът на тира, причинил катастрофата с три жертви вчера, е с 20 нарушения