Крими 20.12.2022 10:17 Снимка: ДНЕС+
Катастрофата със Семерджиев: Търси се човек с каска, който изчезва от местопроизшествието
Прокурорът от мястото на инцидента каза, че на една от снимките не е той, бил облечен с друго
Има несъответствие в показанията, дадени във връзка с катастрофата на бул. „Черни връх” и за която обвиняем e Георги Семерджиев. Адвокатът на семейството на една от жертвите Пламен Димитров обясни, че прокурорът от мястото на инцидента заявил, че на една от снимките не е той, тъй като бил облечен с друго.
„На местопроизшествието са били служители на 4 Районно управление. Един от които - приятелят на Симона Радева. Как са разбрали за катастрофата? Според военния прокурор на мястото на катастрофата вече е имало служители на 4 РУ. Когато са дошли други служители на МВР, според прокурора, са натиснали телефона, който е бил в колата, и се е показала снимка на Семерджиев и са го разпознали. Странно е откъде те го разпознават”, обясни той.
Според Димитров на прокурора и на съдията им станало интересно кои са служителите на МВР, които са отишли и са разпознали Семерджиев по телефона. „Значи тези, които са отишли на мястото, които са бръкнали в колата и са натиснали един от телефоните му, са го познавали. Несъответствие в показанията има и при Симона Радева. Не знам това момиче на какво разчита”, добави защитникът.
„Радева казва, че случайно познава Семерджиев от една проверка. Служителите на автомивката заявяват, че тя всеки ден е била там, имали са я за шеф. Включително един от свидетелите заяви, че много често клиенти са ѝ плащали на нея. Ако се познаваме случайно, няма да знам къде живеете и няма да се возя в автомобила ви. Тя потвърди, че се е возила няколко пъти в джипа му и Семерджиев бил много добър шофьор”, каза още Димитров по Нова.
Бившата полицайка отрекла да е влизала в жилището на Семерджиев. Двама от работниците от автомивката, които носели стълбата, обяснили обаче, че тя се е качила с него. „Преди това ги е помолила да откачат номерата на нейната кола. Тя отрича да е влизала горе. Каза, че са откачили номерата, тъй като единият бил леко смачкан и трябвало да мине от преден на заден. Не мога да обясня с каква цел се прави това”, уточни адвокатът.
Относно прокурора Адалберт Кръстев, който беше на мястото на инцидента, адвокатът посочи: „Съдията му показа една снимка и го попита дали е той. Каза, че не е, защото не бил с къси панталони, не бил с бяло, а с кафяви панталони и лилава риза. Както той обяснява - едва ли го има него на снимката, а само там е неговият автомобил”, разясни Димитров.
„Има още един кадър. В момента се търси един човек с каска, който се появява от снимките и в един момент изчезва. Той е имал достъп до територията, до която не трябва. Все още не е установен кой е”, допълни още адвокатът.
По думите на Димитров Семерджиев може да лежи в затвора 20 години.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:04 Хороскоп за събота, 4 юли 2026 г.
- 19:28 Проф. Милена Иванова-Шиварова от Александровска болница прекрати гладната си стачка
- 19:21 Спасиха живота на жената на треньора от удара на "Тракия", вече диша сама и говори
- 19:13 Кипър поема изцяло разходите за репатриране на българчетата, загинали в заключена кола
- 19:07 The Telegraph: Новите реактивни руски дронове се превръщат в проблем за украинската ПВО
- 18:59 Шефът на ЕЦБ Кристин Лагард: Не изключвам предсрочно оттегляне
- 18:51 Лекарите от ВМА с високи отличия на международно състезание с медици от 38 държави
- 18:43 НСИ отчита нулева инфлация за май спрямо април, но спрямо 2025 г. - 6.9%