Крими 19.12.2023 13:14 Снимка: ДНЕС+
Хакери атакуваха Онкоболницата в Хасково
Хакерска атака срещу Онкоболницата в Хасково остави пациенти без терапия, съобщава Нова телевизия.
Проблемът продължава повече от седмица, след като атаката е започнала на 10 декември.
Управителят на лечебното заведение д-р Матеев обаче посочи, че болницата вече работи на пълни обороти. Терапията на пациентите е била отложена за настоящата седмица.
По негови думи са засегнати около 100 пациенти, които обаче до празниците ще получат своето лечение,
Д-р Матеев поясни, че става въпрос за планови процедури и хакерската атака няма да се отрази на лечението на пациентите.
Той обаче бе категоричен, че подобна атака изцяло затруднява процеса на работа, тъй като не могат да се изписват лекарства, нито да се проследяват пациентите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие
- 14:47 Православната църква почита паметта на Преподобни Сампсон Странноприимец
- 14:36 Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна
- 14:24 Деница Сачева за бюджета: Оценка 3! Този бюджет няма никаква философия и никаква цел
- 14:14 25 години рисувал епичното си платно "Богатири"
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака