Крими 22.11.2020 15:45 Снимка: ДНЕС+
Екшън в Пловдив: Автокрадец скочи в река при бягство от полицията и едва не се удави
Полицията задържа двама в момент на кражба на автомобилни акумулатори в Пловдив, съобщава bTV.
За да осуети проверката, единият се хвърлил в река Марица. При опита си да я преплува обаче, едва не се удавил.
Случката се разиграла около 23.00 часа снощи. В полицията постъпил сигнал, че по крайречния булевард на реката се чупят стъклата на автомобили, за да бъде извършена кражба от тях.
Пристигналите на мястото униформени установили 26-годишен мъж и 16-годишен младеж. По-младият бил задържан в момент на разбиване на странични стъкла на една от паркираните коли, а съучастникът му се опитал да избяга.
Последвала гонка, като за предотврати задържането си, мъжът скочил в река Марица, за да я преплува. Той обаче попаднал в дълбока част от нея и започнал да се дави. Благодарение на намесата на служителите на реда, мъжът избегнал фаталния изход. Той бил изваден от коритото на реката и отведен в ареста.
При разследването е установено, че са разбили странични стъкла на 4 превозни средства. Акумулаторите на автомобилите били с демонтирани клеми, подготвени за сваляне. Арестуваният мъж е от старозагорското село Гълъбово - той е стар познайник на полицията и има 10 криминалистични регистрации за кражби.
16-годишното момче е от Пловдив, като до момента няма други криминални прояви.
Работата по случая продължава. Обрзувано е досъдебно производство./БТВ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:23 Хороскоп за събота, 3 януари 2025 г.
- 19:28 Финландия постигна напредък в разследването за скъсания подводен кабел
- 19:18 Жестокото убийство в София преди Нова година: Мъж убил майката на детето си с лопата
- 19:09 Силно земетресение разтърси Мексико
- 19:00 Китай с нова идея за вдигане на раждаемостта - облага с данъци презервативи и противозачатъчни
- 18:51 Тотото вече приема залози само в евро
- 18:42 Медведев скастри Финландия за "отвратителната ѝ русофобия"
- 18:33 2025 г. е най-горещата в историята на Великобритания