Две българки жертва на трафик на хора в Македония

Крими 23.04.2007 15:41

Македонската полиция разкри 14 чужди гражданки, жертва на трафик на хора, по време на операция, проведена в района на Тетово и Гостивар.

Това са 7 гражданки на Албания, 5 на Сърбия и две на България. Според полицията те са жертви на сексуална и трудова експлоатация. В проверката на 14 заведения освен служители на МВР участваха и служители на управлението за публични приходи и пазарната инспекция. При акцията са иззети три пистолета и 11 000 евро. Жертвите са отведени в транзитния център в Скопие. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355