Крими 15.07.2025 11:41 Снимка: ДНЕС+
Делото за смъртта на Филип Арсов продължава
В Софийския градски съд ще се проведе заседание по делото за смъртта на 14-годишния Филип.
Момчето беше прегазено на пешеходна пътека на улица "Гурго" през септември 2023 година.
Подсъдим по случая е Петър Тодоров. На предишното заседание по делото съдът гледа записите от уличните камери в нощта на инцидента, които показват маршрута на шофьора, убил младежа.
Заседанието през юли се проведе при закрити врата. Бащата на момчето оспори теорията на вещите лица, че Филип не се е виждал преди да бъде осветен от фаровете на Тодоров.
Според бащата на един от записите ясно се вижда как някой ходи по пешеходната пътека. Освен това Филип е бил със светли дрехи, заявиха родителите на момчето, предава БНТ.
Припомняме, че подсъдимият Петър Тодоров е управлявал автомобила си с близо 90 километра в час и е бил с над 2 промила алкохол в кръвта.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура