
Крими 04.04.2023 19:44 Снимка: ДНЕС+
Бащата, заклал 2-годишната си дъщеричка в Севлиево, иска милост от втори съд
Великотърновският апелативен съд насрочи дата за разглеждане на втора инстанция на делото срещу бащата, прерязал гърлото на 2-годишното си момиченце в дома им в Севлиево. Първото заседание по въззивното дело ще се проведе на 15.05.2023 г., съобщиха от съда
През ноември м.г. Окръжен съд – Габрово призна подсъдимия Даниел М. (р.1979г.) за виновен в това, че на 04 февруари 2021 г., около 10.00 ч., в жилището си на улица „Отец Паисий“, умишлено умъртвил малолетната си рождена дъщеря Б. М. (р. 2018г.), която се е намирала в безпомощно състояние, като разрязал с върха на нож отпред и напречно шията на детето. Момиченцето издъхнало след около пет минути от тежката и несъвместима с живота остра кръвозагуба.
Съдът го осъди на доживотен затвор, което наказание да изтърпява при първоначален специален режим. Бащата психар трябва да заплати и общо 110 000 лв. кръвнина на майката на детето и по-голямата им дъщеря.
Срещу присъда на ОС-Габрово е постъпила въззивна жалба от защитника на подсъдимия, с която се иска да бъде оправдан поради действие в състояние на невменяемост. Алтернативно, в случай, че съдът приеме, че подсъдимият е виновен – да измени наказанието „доживотен затвор“ с „лишаване от свобода“ за определен срок.
След постъпването на делото в Апелативен съд – Велико Търново е извършено разпределение на случаен принцип, посредством Централизираната система за разпределение на делата. Извършен е видеозапис на разпределението, съгласно възприетата практика на ВТАС по отношение делата с висок обществен интерес.
![]() |
1 | 2.07669 |
![]() |
1 | 2.26842 |
![]() |
10 | 3.86322 |
![]() |
100 | 4.09174 |
![]() |
1 | 1.67337 |
Последни новини
- 22:21 Хороскоп за понеделник, 18 август 2025 г.
- 19:33 Европейски дипломат: Тръмп подкрепя Путин за пълен контрол над Донбас
- 19:23 Прокуратурата: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
- 19:13 Урсула фон дер Лайен и други европейски лидери заминават заедно със Зеленски за срещата му с Тръмп
- 19:03 Вучич: Няма да обявявим извънредно положение заради инцидентите на антиправителствените протести
- 18:55 Психиатърът д-р Цветеслава Гълъбова: Виктор е убиец и социален олигофрен!
- 18:51 Откраднаха луксозно издание на „Хари Потър“ от столична книжарница
- 18:41 Путин обсъди резултатите от срещата на върха в Аляска с президентите на Беларус и Казахстан