
Крими 18.03.2025 16:46 Снимка: ДНЕС+
Българин бе убит от хазяина си във Великобритания
38-годишен пловдивчанин е убит във Великобритания от хазяина си, съобщи съкрушената му съпруга Кристина Иванова пред bTV. Семейството има нужда от подкрепа, за да го погребе на родна земя.
Как се стига до трагедията?
На 18 февруари 2025 година мъжът заминава във Великобритания, с надеждата да осигури по-добро бъдеще за семейството си, най-вече за малката им дъщеричка.
Докато търсел работа, той се настанил в жилището на англичанин в град Стоук он Трент, пише ВВС. Двамата се познавали от лечебно заведение, в което българинът, който страдал от паник атаки, се лекувал. След престоя им в болницата те продължили да поддържат връзка.
По думите на опечалената съпруга хазяинът на мъжа ѝ е страдал от шизофрения.
"Споделяше ми, че на моменти се държал нормално, а в други моменти - говорел абсолютни небивалици. Не е споделял за агресия спрямо него. Реши да остане там, защото финансово беше най-благоприятно за него - наемът, който трябваше да плаща беше по силите му. Говорихме си, че когато си стъпи на краката и си намери работа - ще се премести при първа възможност", разказва още съпругата на 38-годишния пловдивчанин.
На 10 март Кристина получава обаждане от местните власти. Съобщили ѝ, че съседите на съпруга ѝ са сигнализирали за размирици и викове.
"Полицията незабавно е отишла, но са намерили съпруга ми мъртъв. Извършителят е задържан, настанен е в психиатрична клиника - в момента е негоден за разговор", допълни тя.
Заради паник атаките съпругът ѝ бил на медикаменти, изписани от психиатър - чувствал се сравнително добре. Опитал да насърчи своя хазяин да приема лекарствата си, той обаче отказвал.
"За съжаление финансово сме доста затруднени. Единственото ми желание в момента е да погреба мъжа си на родна земя. Това изисква непосилни за мен и моето семейство средства. Сумата възлиза на 10 000 лева", каза още Христина.
МВнР е уведомено за инцидента чрез Посолството на Република България в Лондон.
В своя позиция от Външното ни министерство заявиха, че са предприети съответните действия за информиране на компетентните български институции по съответния ред.
"Посолството на Република България в британската столица има готовност, при желание от тяхна страна, да окаже съдействие в рамките на своите компетенции на близките на починалия български гражданин, което би могло да се изразява в предоставяне на контакти на адвокати, оформяне на документите при пренасяне на тленните останки, както и за издаване на акт за смърт", заявяват още от МВнР.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09628 |
![]() |
1 | 2.2729 |
![]() |
10 | 3.86215 |
![]() |
100 | 4.18394 |
![]() |
1 | 1.66383 |
Последни новини
- 00:38 Хороскоп за четвъртък, 3 юли 2025 г.
- 19:34 Принц Уилям е притеснен за съпругата на баща си. Камила не спирала да пие
- 19:25 23-ма поставени отпаднаха още в първия кръг на "Уимбълдън"
- 19:18 Община Сатовча влезе в рекордите на "Гинес" с близо 1000 чешми
- 19:18 Руските въоръжени сили изпращат бронирани влакове за снабдяване на армейски части в Донбас
- 19:11 В Северна Македония се обидиха на еврокомисаря Марта Кос
- 19:03 Зверев: Вече не изпитвам радост от живота, трябва ми терапевт
- 18:55 Пациентска организация: Има достатъчно пари в НЗОК - над 9 млрд. лв., но не се разпределят правилно