Крими 20.01.2025 20:48 Снимка: ДНЕС+
Арестуван е полицейски началник в центъра на София минути след сделка
По непотвърдена официално информация това е шефът на отдел "Миграция" в СДВР, който осигурявал фиктивни адреси на временно пребиваващи в страната ни срещу определени суми
Арестуваха шеф в Министерството на вътрешните работи в центъра на София минути след сделка, съобщи Нова тв, която показа и кадри от акцията. Началникът на отдел "Миграция" в Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) е осигурявал фиктивни адреси на временно пребиваващи в страната ни срещу определени суми, добави репортерът Мариета Николаева, позовавайки се на свои източници. Заедно с него е задържан и посредник, който му предавал подкуп в близост до сградата на СДВР, допълни БНТ.
Акцията на дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР беше проведена в понеделник на обяд в центъра на София. Сред арестуваните е бил разпознат началникът на сектор "Миграция" при СДВР. Той е дългогодишен служител в системата, бил е на ръководни длъжности в дирекция "Миграция", както и в "Гранична полиция".
Според информация от източници на Нова и БНТ, той е осигурявал фиктивни адреси на временно пребиваващи в страната. Това е ставало срещу определени суми и с посредници. Един такъв е арестуван при акцията днес.
Разследването срещу полицейският шеф е продължило няколко месеца.
БНТ допълва, цитирайки свои източници, че задържаният за подкуп е Йотко Андреев и това се е случило при съвместна акция на Софийската градска прокуратура и отдел "Вътрешна сигурност" в МВР.
От полицията и от Софийската градска прокуратура потвърдиха, че подобна акция е проведена днес. Към момента обаче няма официално потвърждение на информацията, че има задържан служител. Следствените действия продължават.
Шефът на отдел "Миграция" в СДВР Йотко Андреев преди време беше зам.-директор на ГДНП. През 2016 г. той беше освободен от ръководния пост заради обществена поръчка за превоз на нелегални мигранти. Тогава се оказа, че работата е възложена на фирма за превози, която е собственост на арестуван за трафик на хора.
Тогава наказанието срещу висшия полицейски служител било понижаването му в длъжност на позицията, на която е в момента.
Подробности за акцията се очаква да бъдат оповестени утре.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:37 Кюрасао взе и първа точка на световно с 0:0 от Еквадор
- 14:27 Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
- 14:16 Издирват туристка, тръгнала на преход в Пирин
- 14:05 Борислав Велков: Документите на НДК са подписвани от нелегитимен директор
- 13:53 Тримата работници на АПИ, пометени край Ботевград, остават в болница, единият е с опасност за живота
- 13:43 Треньорът на Швеция: Разочаровани сме
- 13:31 Венеция иска 50 евро входна такса за еднодневните туристи
- 13:20 Хакерска атака спря системата за граждански предупреждения в Бразилия