Крими 27.03.2022 19:05 Снимка: ДНЕС+
Арестуваха граничен полицай за подкуп на „Дунав мост”
Срещу 30 евро той пропуснал двама българи да влязат у нас, без да бъдат регистрирани на граничния пункт
Граничен полицай е арестуван за подкуп на ГКПП "Дунав мост" при Русе. 56-годишният служител пропуснал двама българи да влязат у нас срещу сумата от 30 евро, без да бъдат регистрирани на граничния пункт, тъй като нямали зелен сертификат за ваксинация срещу коронавирус.
По думите на окръжният прокурор на Русе Георги Георгиев в края на миналата година постъпила информация за корупционни практики, че гранични полицаи пропускали у нас пътници без зелен сертификат. Така било образувано досъдебно производство за подкуп.
На дирекция "Вътрешна сигурност" е възложено да извърши оперативните действия по разследване на сигнала.
След ареста на граничаря е било претърсено служебното помещение, където работел, също и дома му. Намерени били общо около 650 евро в различна валута./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
- 14:21 Министерството на финансите публикува на сайта си законопроекта за държавния бюджет за 2026
- 14:13 НЗОК хареса предложението на държавата за парите за здраве за 2026 г.
- 14:05 Цигарите поскъпват от август
- 13:57 КЗК започна проучване за високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2 на Летище „Васил Левски“
- 13:49 Преполовен Мондиал 2026: Картината за елиминациите и класирането на третите отбори
- 13:42 Лукашенко спря ретранслаторите на границата с Украйна
- 13:36 ООН: Горещата вълна в Европа е цената, която плащаме за замърсяването с изкопаеми горива