Крими 03.12.2023 14:40 Снимка: ДНЕС+
Арестуваха баща и син в Гърция - внасяли българско олио и го продавали като зехтин
Баща и син, на 80 и 36 г., от Гърция са задържани за измама със зехтин, съобщи гръцката полиция.
Иззети са над 13 000 литра масла - слънчогледово олио и фалшифициран зехтин.
Двамата са създали подходяща и организирана инфраструктура за незаконно приготвяне и опаковане на зехтин, който се получава чрез преработка на слънчогледово олио с добавяне на подходящи оцветители, както и опаковането и доставянето му на пазар като екстра върджин зехтин.
Суровината (слънчогледовото олио) е внесена от България и след това с използването на подходящи оцветители се продава като "екстра върджин зехтин" с различни етикети от региони на Гърция и се насочва към пазара на България и Гърция.
При проверка, извършена в склад на фирма, занимаваща се с търговия на едро с хранителни стоки и намираща се в района на община Делта, са намерени и иззети общо: 6644 литра фалшифициран зехтин, който е бил в 5 и 3 литрови контейнери с надпис "екстра върджин зехтин" от различни компании, 6500 литра слънчогледово масло в седем пластмасови резервоара, много етикети "Extra Virgin Olive Oil", завършено и работещо съоръжение за пълнене и стандартизиране на масло, състоящо се от тръбопроводи и резервоари, съдържащи течност с неизвестен химичен състав и съмнително качество, 9035 празни метални контейнери за съхранение на масло (контейнери), 358 празни пластмасови опаковки и съхранение на масла (контейнери), 5 фактури от минали години и камион.
Задържаните, срещу които е образувано досъдебно производство, ще бъдат отведени на компетентните органи на съдебната власт, а от конфискуваните пакетирани фалшифицирани зехтинови продукти са взети проби, които ще бъдат изпратени в изследване.
Тони Маскръчка/24 часа
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 09:32 Турция предупреди Украйна и Русия да внимават в Черно море
- 09:22 Фискален съвет: Удължителният бюджет създава опасен прецедент в бюджетната политика
- 09:11 bTV: Цънцарова и Йочев не са освободени
- 09:03 Атанас Зафиров: Научихме за оставката на правителството един час, преди да бъде подадена
- 08:54 Деница Сачева: Свободата на словото не е удобство. Тя е риск. И за журналистите, и за политиците
- 08:44 Илияна Йотова: Твърде вероятно е промените в конституцията да ни докарат до блокаж
- 08:36 Делян Добрев: Вторият вариант на бюджета щеше да увеличи доходите без вдигане на данъците
- 08:27 Русия прекратява военните си споразумения с Германия, България и други европейски страни