Крими 10.02.2021 09:37 Снимка: ДНЕС+
8 г. затвор за българи във Франция за търговия с хора и принуждаване към просия
Френски съд осъди на до осем години затвор и окончателна забрана за достъп на френска територия 16 български роми, признати за виновни за търговия с хора, принуждаване към просия на свои сънародници и пране на пари, предаде Франс прес.
Седемнадесети подсъдим е осъден на една година затвор. Според разследването членовете на пет ромски фамилии са подмамвали жертвите си с обещания за работа във Франция и споделяне на печалбите от просията. Веднъж пристигнали във френския град Тулуза обаче, хората били лишавани от личните си документи и принуждавани да просят, без да получават дял от парите. Те били недохранени, бити и живеели при много лоши условия, предаде БТА.
Съдът в Тулуза осъди петима души на осем години затвор, двама - на шест години, петима на пет години, един на четири и трима души на три години зад решетките./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 09:44 Как се разговаря с гневен родител
- 09:34 Националният съвет на ПП избра Николай Денков за зам.-председател на партията
- 09:22 Проф. Даниел Вълчев: Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне
- 09:11 Супер събота за Норис: Спечели спринта и квалификацията на "Интерлагос"
- 09:01 Шефът на държавния резерв: България има достатъчно гориво, редовно проверяваме наличните количества
- 08:50 Петрол от Русия: Как Орбан спечели от приятелството с Тръмп
- 08:38 С гол на Ето'о ЦСКА надхитри Левски във вечното дерби
- 08:28 CNN: Русия е близо до превземането на Покровск