5-ма българи арестувани в Италия за връзки с мафията

Крими 13.07.2004 16:14

Петима българи са задържани в италиански затвори заради връзка с италианската мафия и трафик на наркотици. Това съобщи Пиер Луиджи Виня, национален прокурор на Италия за борба с мафията след среща с главния прокурор Никола Филчев и ръководството на прокуратурата, предаде News.bg.

Пиер Луиджи Виня съобщи, че има данни за връзки между италианската и българската организирана престъпност. В Италия няма данни за връзки на българи с терористични групи. Има обаче ислямски фундаменталисти, които са арестувани в Италия, които имат връзки с Ирак от една страна и от друга страна с организираната престъпност.

Прокурор Виня изрази искрено съжаление за българските заложници в Ирак.
Практиката на Италия с терористите е твърда, но България сама трябва да намери своите методи за справяне с тероризма, заяви той. Според него България е приела добри закони и има добра база и подход с терористите.

Пиер Луиджи Виня връчи на Никола Филчев списък с имената на петимата арестувани в Италия българи за трафик на дрога.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355