Крими 29.04.2025 14:06 Снимка: ДНЕС+
33-годишна жена даде 5 000 лева на телефонни измамници
Жена "изгоря" с 5 000 лева, съобщиха от полицията в Стара Загора.
На 28 април в 16:30 е получено съобщение от 33-годишна жена, че е получила обаждане на мобилния си телефон от жена, която се представила за полицейски служител и съобщила, че мъж е предоставил пълномощно, подписано от подателката на сигнала в банка, за отпускане на кредит в размер на 20 000 лв.
33-годишната жена обяснила, че не е упълномощавала никого.
Без да се прекъсва разговора била прехвърлена към друга жена, представяща се за служител на банка, която я посъветвала да изтегли пари и да ги преведе към друга банка, за да блокира тегленето от мъжа.
33-годишната жена изтеглила 5 000 лв, които след предоставен qr-код на ел. поща превела на три трансакции паричната сума.
Във Второ РУ-Стара Загора е започнато разследване. Работата по случая продължава.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!