Крими 10.01.2024 11:47 Снимка: ДНЕС+
200 хил. лв. задигнаха от фирмена сграда в Огняново
Крадци направиха най-големия удар в последните години, като задигнаха 200 хил. лв.
Във вторник в РУ-Гоце Делчев жител на с. Огняново, община Гърмен, е съобщил, че между 16:00 часа и 21:30 часа на същия ден, от къща, намираща се в землището на с. Огняново е извършена кражба на сумата от около 200 000 лв., съобщиха от ОД на МВР - Благоевград. В сградата е проникнато през отворен прозорец. Стойността на нанесените щети е в процес на установяване. Уведомена е компетентната прокуратура. По случая е образувано досъдебно производство. Работата продължава.
Парите са били откраднати от къща, която се намира в местност край селото, където наблизо има и други стопански постройки. Там всъщност е била базата на строителна фирма с двама съдружници Албен Г. и Иван Ш. Фирмата им се занимава с добив на инертни материали, бетонов център и др. В сградата е бил офисът на фирмата, имало и пригодени стаи за спане. Обектът няма физическа охрана. Теренът е ограден, но оградата не е представлявала сериозен проблем за крадците. Предполага се, че парите са били фирмени, но не е ясно защо не са били съхранявани в банка.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон