Крими 15.04.2024 15:12 Снимка: ДНЕС+
19-годишен е задържан за телефонна измама за над 40 000 лева
Измамената възрастна жена хвърли торбичката с пари през терасата на апартамента си
Софийската районна прокуратура (СРП) привлече към наказателна отговорност 19-годишен младеж за телефонна измама, при която възрастна жена е ощетена с 35 000 лева и 3400 евро, съобщиха от държавното обвинение.
Жената хвърлила парите в торбичка през терасата на апартамента си в ж.к. "Бъкстон" в София на 12 април 2024 г., след като неизвестно до момента лице я заблудило в разговор по телефона, че неин близък е в болница и тя трябва да му даде пари.
Младежът с инициали Л.Г. е обвинен, че като помагач заедно с неустановени още лица е причинил имотна вреда на възрастната жена. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 209,ал.1, вр.чл.20, ал.4 вр.ал.1 НК.
19-годишният е бил задържан за срок до 72 часа, а днес в съда е внесено искане да му бъде наложена мярка за неотклонение "задържане под стража".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:36 Радев в Гданск: Преустановяването на военните действия изисква дипломация
- 16:29 Учителите в готовност за протест заради бюджета
- 16:21 Украйна ще подпише споразумения за над 10 млрд за възстановяване
- 16:13 Рим контрира шефа на НАТО: Разрешили сме само логистични полети, а не въздушни удари срещу Иран
- 16:06 Депутатите приеха окончателно промените в Закона за съдебната власт
- 15:59 Рюте: Италия разреши 500 американски военни самолета да излетят от нейната територия
- 15:55 Стартира Лятната програма за групови занимания ,,Приключения около света"
- 15:52 ЕС отпусна първите 3,2 млрд. евро от новия заем за Украйна