Валери Лачовски за ПП-ДБ: Хаосът около еврото не е случаен

Избрано 13.12.2025 14:15 Снимка: ДНЕС+

Валери Лачовски за ПП-ДБ: Хаосът около еврото не е случаен

От Фейсбук профила на Валери Лачовски

Същите, които с месеци настояваха правителството да падне, днес изведнъж изискват то едновременно да не съществува и да продължи да работи. Политическа шизофрения, превърната в практика.

При ПП–ДБ ентусиазмът е моментен, но провалът е траен. И, за съжаление, предвидим.

Резултатът е безпрецедентен. България се превърна в първата държава в Европейския съюз, която прави най-значимата си финансова стъпка - преминаване към нова валута - без редовно, стабилно управление. Такъв пример в Европа няма. И това не е следствие от решения на ГЕРБ, а от политическия хаос, който ПП–ДБ целенасочено създадоха, а президентът Радев безразсъдно легитимира.

И докато те сменят позиции всеки ден, отговорността - очаквано - отново била при нас. Но когато димът се разсее, остава фактът: не ГЕРБ допусна държавата да направи най-голямата финансова стъпка в хаос. Това е тяхното наследство. И е редно да го признаят.

CHF CHF 1 2.09561
GBP GBP 1 2.2309
RON RON 10 3.84219
TRY TRY 100 3.91645
USD USD 1 1.66723