The Federalist: Въоръжените сили на САЩ няма да преживеят мандат на Камала Харис

Избрано 01.10.2024 17:17 Снимка: ДНЕС+

The Federalist: Въоръжените сили на САЩ няма да преживеят мандат на Камала Харис

Управлението на демократите предизвика небивала кадрова криза в армията

Никой не разбираше концепцията за "мир чрез сила" по-добре от президента Джордж Вашингтон. По време на първото си годишно обръщение към Конгреса бившият главнокомандващ на Континенталната армия говори за ролята, която армията на една нация играе за поддържането на стабилността, заявявайки: "Да бъдеш подготвен за война е едно от най-ефективните средства за запазване на мира."

Думите на Вашингтон се превърнаха в де факто план за външната политика на Америка през следващите векове. Това, което някога беше малка сила от дрипави патриоти, с течение на времето се превърна в най-голямата военна сила, която светът някога е виждал. От Първата световна война до Студената война армията на САЩ се превърна в "голямата тояга", която Америка носеше, когато се изправяше срещу враждебни сили и възпираше конфликти по целия свят.

Но какво се случва с Америка и глобалната среда за сигурност, когато най-голямата система за сигурност на първата бъде похитена от мразещите конституцията левичари? За съжаление, това е въпрос, на който американците получават отговори в реално време.

Въпреки че беше до голяма степен игнориран от корпоративните медии, Комисията по въоръжените сили на Камарата на представителите проведе изслушване в края на миналата седмица относно база на американската армия, която определи няколко организации, подкрепящи живота, като "терористични групи". Да, прочетохте това правилно. Армията е инструктирала приблизително 9100 войници за период от седем години, че Operation Rescue и National Right to Life са организации, свързани с тероризма.

Генерал-лейтенант Патрик Матлок, заместник-началник на щаба на поделението, каза на законодателите, че материалите са били изтеглени, след като са били разкрити, но отказа да каже дали лицето, отговорно за тяхното създаване, е било изправено пред някакви дисциплинарни действия, пише Military Times.

Въпреки че определено е тревожен, инцидентът е само малка частица от неомарксистката идеология, която сее хаос върху водещата бойна сила на Америка, която силно се влоши при администрацията на Байдън-Харис. Радикалните левичари, заемащи властови позиции в Пентагона, прекараха години в унищожаване на меритократичната система, която направи армията велика за поколения  (Меритокрацията е система на „равните възможности“, при която хората се доказват чрез своите способности, талант и действия, бел. ред.).

Ако Камала Харис успее да стане президент този ноември, лявото влияние върху въоръжените сили на САЩ и последствията, които то ще пожъне, ще станат много по-лоши.

Възходът на лозунга за "многообразие, равнопоставеност и включване"

Не са необходими много хипотези, за да се определи как Харис като президент би подходила към вътрешните военни дела, като се има предвид ролята ѝ на помощник на Джо Байдън.

Малко след като пое властта, администрацията на Байдън-Харис се зае да наложи на всички федерални агенции – включително Министерството на отбраната – да прилагат така наречените политики за "многообразие, равнопоставеност и включване" в цялата им работна сила. Разговорно известна като DEI, тази догма на марксистката ортодоксия отхвърля заслугите в полза на характеристики като раса или сексуална ориентация.

За да подпомогне изпълнението на разрушителната си мисия, Белият дом на Байдън-Харис прекара последните четири години в издигане на многобройни лица, прилагащи DEI, на най-високи позиции в армията. Тези служители поддържат крайно леви възгледи, като защита на наказания за американци, които не са получили ваксина срещу Covid и казват, че военнослужещите биха били "наивни", ако вярват, че така нареченият "институционален расизъм" не засяга армията.

Като се има предвид това "лидерство", не е изненадващо, че военните засилиха пристрастието си към ЛГБТ радикализма. Докато Военноморските сили наемат драг кралици като "цифрови посланици", Военновъздушните сили са прахосвали доларите на данъкоплатците на САЩ, пращайки полети с военнослужещи за "прайд" събития. И кой би могъл да забрави многобройните тържества, организирани от военните бази на Америка в чест на месеца на "прайда"?

Военните са под натиск

Да бъдеш задушен от неомарксистки глупости обаче е само част от страданието, понесено от днешните военнослужещи в САЩ. Администрацията на Байдън-Харис даде да се разбере пределно ясно, че не се интересува от войниците американци, готови да пожертват живота си за страната си.

Дуото на демократите одобри изритането на повече от 8400 военнослужещи от армията заради отказа да получат експериментална иРНК инжекция. За тях нямаше значение, че тези войници са здрави и е малко вероятно да се поддадат на вируса; или че ваксините не са спрели предаването на вируса; или че собствените им агенции тайно са признали, че ваксините показват сериозни рискове.

Важното беше да бъдат дадени за пример и другите военнослужещи да знаят, че отказът да се преклонят пред левия авторитаризъм няма да бъде толериран.

Това пренебрежително отношение на администрацията към благополучието на американските войски след очевидно неуспешното изтегляне от Афганистан, което доведе до смъртта на 13 военнослужещи. Байдън многократно поглеждаше часовника си по време на траурната церемония, докато Харис дори не си направи труда да се появи на тържественото събитие.

Нито един демократ не си направи труда да протегне ръка и да утеши засегнатите семейства. Нито пък е известно някой да е бил уволнен или държан отговорен за катастрофалното изтегляне. Байдън обаче се преструва, че смъртта на тези войници никога не се е случила, докато Харис използва смъртта им като оръжие, за да опетни Доналд Тръмп.

С това гротескно пренебрежение, съчетано с маниите на военното ръководство относно DEI, не е чудно, че управлението на Байдън и Харис доведе до най-тежката кадрова криза в армията в съвременната история на САЩ. Миналата година всеки род войски с изключение на Корпуса на морската пехота и Космическите сили не изпълни целите си за набиране на персонал.

Без подходящ личен състав, способността на армията да действа ефективно на вътрешния и международния пазар е силно ограничена.

Последен шанс

Последиците от социалния експеримент на левицата върху нашата армия не могат да бъдат подценени. За разлика от времето на Тръмп, когато от САЩ и техните военни се страхуваха и ги уважаваха, администрацията на Байдън-Харис създаде пред света образ на слабост – и противниците на Америка действат спрямо него.

За по-малко от четири години Русия нахлу в Украйна; Подкрепяни от Иран терористични групи започват смъртоносни атаки срещу военнослужещи на САЩ и Израел; Китай засили своите агресивни действия към Тайван, Япония и Филипините; и Северна Корея изстрелва ракети, сякаш няма утре.

Никой честен човек не може да каже, че президентството на Харис би възпряло някое от тези действия. Всъщност може да се предположи, че глобалната среда за сигурност ще се влоши експоненциално и тези сили ще прокарат интересите си още повече. Руският президент Владимир Путин косвено даде знак, че това е така, като изрази подкрепата си зад кандидатурата на Харис за Белия дом по-рано през септември.

Президентството на Тръмп може да бъде последният шанс на американците да възстановят армията си до меритократичната бойна сила, която някога е била, и да донесат световен мир. Дали избирателите ще се възползват от тази възможност, предстои да видим.

Шон Флийтууд, The Federalist 

За автора

Шон Флийтууд е щатен автор на The Federalist и възпитаник на университета Мери Вашингтон. Преди това той е писал за Convention of States Action и работата му е била представена в множество издания, включително RealClearPolitics, RealClearHealth и Conservative Review.

Превод и редакция: Епицентър.БГ

CHF CHF 1 2.07207
GBP GBP 1 2.34111
RON RON 10 3.93108
TRY TRY 100 5.1107
USD USD 1 1.7469