СДС-Варна почете националния празник 3 март
Избрано 03.03.2020 13:29
Варненските седесари се включиха в тържествените чествания на 142-годишнина от освобождението на България от османско робство в Морската столица, водени от Областния председател Д-р Янко Станев и председателя на Градската организация инж. Желез Железов.
Заедно със стотици жители и гости на града те участваха във военния ритуал по издигане на националния флаг на централния варненски площад. Преди това в катедралния храм "Св. Успение Богородично" беше отслужена тържествена света литургия.
Общоградското шествие стигна първо до паметника на граф Игнатиев, където активисти от СДС-Варна поднесоха цветя.
Празничната програма предвижда още тържествена заря-проверка по случай 3-ти март от 19:30 часа на входа на морската градина във Варна.
На 3-ти Март през 1878 г. е подписан Санстефанския мирен договор между Русия и тогавашната Османска империя, с което се слага край на Руско-турската война, започнала през 1877 г. и се поставя началото на Третата българска държава, след саможертвата на многобройните загинали воини за освобождението на България. Всичко това е част от народната ни памет. Ние българите помним!
Трябва да продължим борбата, макар и с мирни средства. От нас зависи да сме част от градежа на България и в частност Варна, като модерен европейски град, със свободен дух за свободни хора.
Поклон пред загиналите за свободата на България! /sdsvarna.net
Заедно със стотици жители и гости на града те участваха във военния ритуал по издигане на националния флаг на централния варненски площад. Преди това в катедралния храм "Св. Успение Богородично" беше отслужена тържествена света литургия.
Общоградското шествие стигна първо до паметника на граф Игнатиев, където активисти от СДС-Варна поднесоха цветя.
Празничната програма предвижда още тържествена заря-проверка по случай 3-ти март от 19:30 часа на входа на морската градина във Варна.
На 3-ти Март през 1878 г. е подписан Санстефанския мирен договор между Русия и тогавашната Османска империя, с което се слага край на Руско-турската война, започнала през 1877 г. и се поставя началото на Третата българска държава, след саможертвата на многобройните загинали воини за освобождението на България. Всичко това е част от народната ни памет. Ние българите помним!
Трябва да продължим борбата, макар и с мирни средства. От нас зависи да сме част от градежа на България и в частност Варна, като модерен европейски град, със свободен дух за свободни хора.
Поклон пред загиналите за свободата на България! /sdsvarna.net
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:29 Тръмп разкритикува тактиката на израелската армия в Ливан заради цивилните жертви
- 10:22 Европейският парламент ще гласува днес доклада за напредъка на РСМ по пътя ѝ към ЕС
- 10:15 Днес петролът продължава да поевтинява
- 10:08 4 медала за България от Европейската олимпиада по физика
- 10:06 "Политико": България се противопоставя на части от 21-я пакет от санкции срещу Русия
- 10:01 Няма кандидатури за подуправител на НЗОК в последния ден
- 09:56 С хеттрик Лео направи нов мач за историята и даде летящ старт на световния шампион Аржентина
- 09:53 Депутатите обсъждат замразяването на заплатите си