
Избрано 28.05.2023 10:07 Снимка: ДНЕС+
Сашо Йорданов: Замразяване, замразяване! Правилно е и по европейски!
"Замразяване! Замразяване! Замразяване!
Правилно е и е по европейски!"
Така коментира решението на бившия еврокомисар Мария Габриел, която бе кандидатът за премиер на евентуалното правителство на ГЕРБ-СДС с ПП/ДБ.
Мария Габриел обяви на пресконференция вчера, че преговорите за съставане на правителство с коалицията ПП-ДБ се замразяват до изясняване на гаранциите за спазване на европейските устои и начинът по който ще бъде управлявана държавата.
Тя ясно подчерта, че очаква категорични отговори на въпросите относно изнесения от депутатът на ПП Радостин Василев запис на заседанието на Националния съвет на "Продължаваме промяната" , а именно какво означава "Ала-бала с президента" и " Трява нашата полиция да охранява изборите, а не тази на Радев". В записа се чуват и квалификации по адрес на самата нея, но тя заяви, че не търси извинение, защото участниците в него дължат такова на гражданите на България.
С публикацията си, Александър Йорданов подкрепи позицията на бившия еврокомисар Мария Габриел.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.30722 |
![]() |
10 | 3.8214 |
![]() |
100 | 4.48586 |
![]() |
1 | 1.73821 |
Последни новини
- 11:29 Димитър Ганев: ДПС-НОВО НАЧАЛО расте. Депутатите на Доган, спасили имунитетите, ще играят опозиция
- 11:26 ДБ предлага парламентът да излезе с твърда позиция за приемане на еврото
- 11:22 За Макрон предложението на Путин е "първа стъпка, но не е достатъчна"
- 11:14 „Локали“ пребиха момче в София със стъклено шише
- 11:11 Кристиан Вигенин за предложението на Радев: Конституционно този референдум не е допустим
- 11:07 Тръмп приветства предложението на Путин за преговори с Киев
- 11:01 Радослав Рибарски за референдума на Радев: Отчаян ход в последния момент
- 10:53 Доц. Бурууджиева: Радев отново вдигна юмрука