
Избрано 08.09.2020 08:46 Снимка: ДНЕС+
Румен Христов: Пълен мандат на правителството - най-добрият вариант
Пълен мандат на правителството е най-добрият вариант. Зад това мнение застана лидерът на СДС Румен Христов за "Денят ON AIR".
Така той коментира актуалните политически събития и продължаващите с месеци протести в страната.
"Дебатът е голям, всеки има право на предложения. Всяка промяна в Конституцията се одобрява с 2/3 от тези 400 депутати, тоест - трябва съгласие", посочи Христов.
Според него е нормално, когато мнозинство излъчи правителство, то да подкрепя законопроектите.
"Протестиращите искат смяна на модела. Виждам заинатяване, нещата се свеждат до това: "Стани ти, да седна аз", счита той.
Обществото ни е дълбоко разделено, убеден е той след последните събития. Голямото предизвикателство пред политиците било да намерят общ език.
"Големите цели трябва да принудят политиците да седнат на една маса. Въпросът е да не се дават обещания, които не могат да бъдат изпълнени", заяви още лидерът на СДС.
Демокрацията не е даденост, всеки ден трябва да се отстояват правата и свободите. Няма ден, в който да е победила, всеки ден трябва да се работи за нея", напомни Христов./Bulgaria On Air
Още по темата
![]() |
1 | 1.816 |
![]() |
1 | 2.19761 |
![]() |
10 | 4.01336 |
![]() |
10 | 2.16883 |
![]() |
1 | 1.61332 |
Последни новини
- 18:06 Матиас Курьор се сбогува с Черно море
- 18:00 Борисов ще участва в церемония за присъединяването на България към Агенцията за ядрена енергия
- 17:49 Огнище на COVID-19 в Дом за възрастни в Сунгурларе
- 17:40 Адриан Андреев прогресира със 120 места в световната ранглиста
- 17:30 Засилен е интересът на чуждестранните гости към спортните мероприятия в България
- 17:23 Две коли се удариха челно в Павликенско, има загинал
- 17:08 Влак блъсна тир на жп прелез край Мездра
- 17:02 От лятото на 2024 година заплати и цени в евро