
Избрано 18.11.2024 18:14 Снимка: ДНЕС+
Радан Кънев: Големите печеливши от нови избори са Пеевски и Радев
Не съществува нито един стратегически и икономически аргумент в полза на нови избори. От гледна точка на сигурността и благосъстоянието ни, нови избори са огромен риск, а най-добрият сценарий е нищо да не се промени и да продължи бавната деградация.
Това коментира евродепутатът от ЕНП Радан Кънев във Bейсбук, като подчертава, че от гледна точка на първите две политически сили в 51-то НС не вижда нито един легитимен политически аргумент.
Като политик от ПП-ДБ, не виждам и нито един тяснопартиен аргумент в тази посока, дори да мислим крайно себично. Но не виждам и аргументите на ГЕРБ - такива има само в сферата на конспиративното и криминалното, твърди евродепутатът.
Според Кънев потенциалните големи печеливши от нови избори са Делян Пеевски и Румен Радев.
"Първият, защото му се дава на тепсия да погълне цялото ДПС и да затвърди хватката си върху ГЕРБ и БСП. Вторият - защото, ако прояви смелост, може да вземе цялата власт, с Пеевски и Костадинов като основна "опозиция", обяснява Радан Кънев.
Евродепутатът подчертава, че "нито едно от двете развития, които чудесно се съчетават в общ политически сценарий, не предполагат ограничаване на корупцията и ускоряване на реформите. Напротив. Остава ни да се надяваме, че поне на Радев му липсва смелост..."
Според него "предстои да видим дали в ГЕРБ, и в много по-малка степен в ПП-ДБ (защото сме много по-малки и ГЕРБ имат мнозинства и без нас, ако поискат), ще надделее политическото или конспиративното.
Ако надделее политическото, има и достатъчно време, и достатъчно варианти да се пресрещнат рисковете от подобно сътрудничество и да се намерят верните гаранции за изолация на ДС-Ново Начало и "Възраждане" от бъдещи мнозинства. И много преговорни механизми за преодоляване на съвсем заслуженото взаимно недоверие, завършва Радан Кънев.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 21:44 Хороскоп за вторник, 1 юли 2025 г.
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул
- 19:17 Граждански организации от цяла София въстават срещу ППДБСС и Васил Терзиев
- 19:14 Кеворк Кеворкян: Марсианци
- 19:07 "Дойче веле": Източна Европа планира минен пояс срещу Путин
- 19:02 Потребителската кошница е поевтиняла с 3 лева за седмица