
Избрано 24.03.2025 13:40 Снимка: ДНЕС+
Пеевски скочи на НАП: Пораждат се съмнения, че бизнеси и олигарси се ползват с протекция
С остра позиция срещу НАП излезе лидерът на ДПС Делян Пеевски, който определи поведението на приходната агенция като объркано и предизвикващо съмнения, че има бизнеси и олигарси, които се ползват с протекция, за сметка на обикновените хора.
Ето какво пише Пеевски:
Националната агенция по приходите се прицели в домашните майстори и започна кампания за това дали издават касови бележки за извършените ремонти. Преди време като рискови от НАП определиха фризьорките, козметичките и маникюристките.
Не такава решителност обаче НАП проявява по отношение на крупните данъкоплатци, олигарсите и големите корпорации, да им събират данъците, за да гарантират приходите в хазната и оттам сигурността на публичния бюджет и хората.
Това объркано поведение на толкова важна институция само подхранва безпокойството в обществото и оттам съмненията, че има бизнеси и олигарси, които се ползват с протекция, за сметка на обикновените хора и тези, които прехранват себе си и семействата си с дейността си и може да постави под риск трасето за приемане на страната ни в Еврозоната.
Призовавам НАП да започнат да изпълняват отговорностите си да осигуряват приходите в бюджета, защото като лидер няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите, в която в “5 от 35” се тегли топката 41.
Още по темата
![]() |
1 | 2.05035 |
![]() |
1 | 2.34049 |
![]() |
10 | 3.93084 |
![]() |
100 | 4.7578 |
![]() |
1 | 1.80677 |
Последни новини
- 09:04 МЕЧ на протест. Ще блокират ли работата на парламента симпатизантите на Радостин Василев?
- 08:56 Пеевски: Провалени политици са опитват да противопоставят и разделят обществото
- 08:49 „Промяната бе тяхна орисия, но се оказа пълна шмекерия“
- 08:41 Колтуклиева: Ударете катинара на този парламент, че заприлича на бира-скара на междинна гара
- 08:35 "Тренд": Близо 60% от българите подкрепят изучаването на религия в училище
- 21:17 Хороскоп за сряда, 26 март 2025 г.
- 20:55 Два самолета от "Патрули на Франция" се сблъскаха по време на тренировки
- 20:51 "Майкъл Уолц си взе поука". Тръмп защити съветника си