
Избрано 25.05.2023 13:27 Снимка: ДНЕС+
Нидал Алгафари: За мъдрите лидери властта не е на всяка цена
От Фейсбук профила на Нидал Алгафари
Приятели,
въпреки, че лидерът на една от политическите формации, наруши конституцията и заповяда да се арестува незаконно негов опонент
въпреки, че друг лидер счупи бюджета и докара цялата държава до финансова немощ и по негово време инфлацията достигна невиждани от много време висоти
въпреки, че се коалираха не спечелиха парламентарните избори, както се бяха размечтали
въпреки магарешкият инат и пуешката им напереност,
въпреки тоталната им некадърност
въпреки, че бяха обрисуване от техният създател, като "шарлатани"
политическа партия „ГЕРБ“ преглътна заседналата от обида буца и им подаде ръка в името на стабилност. Подаде им я за да спре безконтролното владеене на държавата от човек облечен само в представителни функции. Човек, който разби издигналата го партия за поста. Излъга очакванията на жълтопаветниците и ги измами. Човек, който се опита да скара българи християни с българи мюсюлмани.
Да мнозина от крайните в двете най-големи формации ще вият недоволни. Да, ще има щети и за едните и за другите.
НО, решението е държавническо. Решението е стратегически правилно. Решението е за добруването на всички, даже и за виещите от недоволство.
Направят ли стъпки в правилната посока, направят ли така, че да се ощастливят гражданите макар и с малко, ще бъде признато от всички.
За мъдрите лидери властта не е на всяка цена. Тях не може да оприличим на имащите тоталната власт като са в Русия, Сирия, Еритрея или Северна Корея. Да преглътнеш обидата и да подадеш ръка в името на държавността и добруването е най-възвишено поведение.
Дано се получи и стисналият злобно зъби при връщането на първия мандат да не получи възможност отново да ни тласка към страна, която никой не иска да живее в нея.
Още по темата
![]() |
1 | 1.89243 |
![]() |
1 | 2.34167 |
![]() |
10 | 3.95517 |
![]() |
10 | 1.22252 |
![]() |
1 | 1.79648 |
Последни новини
- 16:02 Евростат: Търговията на дребно в България е спаднала с 2% през април
- 15:55 Нинова чете реч, написана от ChatGPT - превъртяхме играта.
- 15:51 ЕК дава 77 млн. евро помощ за инвестиции в райони с висока безработица у нас
- 15:47 Парламентът избра редовен кабинет. Край на служебната власт на Радев
- 15:44 Нова серия от арести на дрогирани след английския фестивал край Смолян
- 15:39 Дилов за Нинова: Разговор с Гешев промени решението ѝ за първия мандат
- 15:34 Ерлинг Холанд е най-скъпият футболист в света
- 15:30 Кирил Петков със Сицилиевата долина обаче е особена категория (ВИДЕО)