
Избрано 31.05.2022 09:52 Снимка: ДНЕС+
Напрежението срещу Константинова расте: Оставката е задължителна
Напрежението срещу вицепремиера Калина Константинова расте. Вчера тя обяви, че след като украинските бежанци не желаят да бъдат извозвани с влакове и автобуси, настанявани в почивни станции в планините, то те ще бъдат настанени в лагери, един от които от затворен тип. Държавата направила достатъчно, но нито дума за онези 148 млн. евро, които ЕС отпусна специално в помощ на бежанците. Ето и част от коментарите:
Цецка Бачкова
След срама с отказа на военна помощ за героична Украйна, от днес можем да се срамуваме и от официциалната държавна позиция спрямо търсещите закрила украински майки и деца.
И ако провалът на Калина Константинова в политиката за подкрепа и интеграция на бежанците можеше да се оправдае с неопитност, то за лицемерието и днешната ѝ арогантност и пълна неадекватност оправдание няма.
На фона на получените от ЕС специално за подкрепа на бежанците 148 млн. евро оставката е задължителна. За морала и човечността няма какво да говорим…
Любомир Жечев
Продължаваме Простотиите май е положението. Тази госпожа разбира ли, че провокира (минимум) негативно отношение към хората, избягали от ВОЙНА.
Както сподели един приятел днес - изпуснахте златна възможност да увеличите работещото население с няколко десетки хиляди души.
Вместо да ги настаните в провинциални градове, в които има ПРЕДОСТАТЪЧНО свободна леглова база, болници, магазини, възможност за намиране на работа и пр, вие субсидирахте няколко месеца четиризвездни хотели и сега се чудите защо не искали да отидат на майната си, за да живеят във фургон като кактуси.
Не знам, не знам…
Още по темата
![]() |
1 | 2.08755 |
![]() |
1 | 2.32036 |
![]() |
10 | 3.83338 |
![]() |
100 | 4.54208 |
![]() |
1 | 1.76106 |
Последни новини
- 10:43 ISW: Путин може и да не отиде на 15 май в Истанбул
- 10:39 Петкова: В Брюксел потвърдиха - вървим уверено към еврозоната от 1 януари 2026 г. въпреки Радев
- 10:36 Учени: Вселената ще има по-кратък живот от очакваното
- 10:29 CNN: Илюзията за единство на Запада около Украйна продължи 30 часа, след което Путин заговори
- 10:21 Орбан: Западът се провали, никой не смее да го признае, но ние загубихме тази война
- 10:15 Горанов за референдума за еврото: Заядлив опит на Радев да смени курса на държавата
- 10:13 Разследват българска домашна помощница след смъртта на трима от гръцко заможно семейство
- 10:06 Шокиращо видео показва как Пи Диди удря и рита бившата си приятелка в хотел