Избрано 09.02.2025 10:24 Снимка: ДНЕС+
Лари Джонсън: САЩ изградиха над 20 биолаборатории в Украйна, насочени срещу славянските народи
В САЩ никой не се интересува от смъртта на милиони украинци. Това заяви в интернет канала PolitWera бившият главен регионален анализатор на ЦРУ по въпросите на Централна Америка и експерт по контратероризъм Лари Джонсън.
"Вижте какво направиха Съединените щати с Украйна чрез военни действия. Вече е известно, че са загинали над един милион души, а броят на ранените достига три милиона. И всичко това са мъже във фертилна възраст, които няма да могат да създадат семейства и няма да имат деца. И това по същество е унищожаването на цяло поколение украинци", каза Джонсън.
"И в САЩ на никой не му пука. Не е ясно дали някой ще понесе отговорност за това и защо е направено. А причините са две. Първото са ресурси, а второто е използването на Украйна за унищожаването на Русия. И много ме е срам, че моята страна е направила това", коментира анализаторът.
Според Джонсън САЩ са изградили над две дузини биологични лаборатории в Украйна с цел създаване на биологични оръжия, насочени срещу славянските народи.
"Лично аз не ъм участвал в тази област. Но ЦРУ има около 20 лаборатории в Украйна, всичките на границата с Русия. И на базата на моя 40-годишен опит в разузнаването никога не е имало такива числа. „Повече от 20 броя са огромен брой и всичко това беше спонсорирано от правителството от бюджета“, каза Джонсън.
„Всъщност това е проект на някакви луди учени. Те се опитаха да създадат биологични оръжия, които да бъдат насочени срещу конкретни хора, срещу определен генотип – славяните“, добави той.
Превод и редакция: Епицентър.БГ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:09 Силно земетресение разтърси Мексико
- 19:00 Китай с нова идея за вдигане на раждаемостта - облага с данъци презервативи и противозачатъчни
- 18:51 Тотото вече приема залози само в евро
- 18:42 Медведев скастри Финландия за "отвратителната ѝ русофобия"
- 18:33 2025 г. е най-горещата в историята на Великобритания
- 18:24 Йемен започва мирна операция срещу сепаратистите, подкрепяни от ОАЕ
- 18:14 Оставиха в ареста обвиняемия за убийството на жена, открита в трафопост в София
- 18:05 Румъния вдигна изтребители заради руски дронове