
Избрано 05.11.2021 17:24 Снимка: ДНЕС+
Кацаров налага, Радев нарушава: Кандидат-президентът сред тълпата без маска
Кандидатпрезидентската двойка Румен Радев и Илияна Йотова за пореден път доказват, че мерки и пандемия не ги плаши. Както преди време Радев излезе с вдигнат юмрук и без маска сред „народа“, с днешна дата той и Йотова отново демонстрират, че нямат намерение да спазват противоепидемичните правила и мерки.
„Носете ги тези проклети маски“, обяви здравният министър на Радев, Стойчо Кацаров само преди дни. Очевидно обаче кандидат-президентът не е чул призива му и няма намерение да сложи маска или пък да спазва дистанция при срещите си.
На фотосите ясно се вижда, че нито Йотова, нито Радев носят предпазни маски или се съобразяват с отстоянието от 1.5 метра на открито, а даже напротив по всякакъв начин търсят по-голяма близост с евентуалните им избиратели. От снимките на Радев е видно, че хората с които се прегръща или здрависва са от най-уязвимата група ,застрашена от ковид вируса, а именно, над 60-годишна възраст.
В същото време в Министерския съвет шефката на ИК на Радев Цветеслава Гълъбова се яви без маска на мероприятие организирано от Кацаров за популяризиране на ваксинацията и противоепидемичните мерки. Шефката на психодинспансера в Курило, явно не носи маска по примера на своя шеф Радев. На сбирката бе видян и актьорът Краси Радков, който през партийната тв на Трифонов усмихваше проф. Тодор Кантарджиев в разгара на ковид пандемията.
Днес стана ясно и, че служебният кабинет на Радев погазва и собствената си заповед за „зелен сертификат“. За да може властта да се отразява без никакви ограничения и до ден днешен на нито един журналист или оператор не е поискан „зелен“ сертификат при влизане в здравното министерство, в Министерския съвет, в Президентството или на друго място, въпреки, че това бе упоменато като задължително условие от Стойчо Кацаров.
Припомняме, че през последното денонощие у нас починалите са 166, новозаразените с COVID са 4 662 души, а ситуацията с леглата в болниците е критична./tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 09:59 71-годишна българка е намерена мъртва във водите на Егейско море
- 09:46 Общо 164 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
- 09:33 Яхтата на Роналдо предизвика хаос в гръцко пристанище – капитанът е арестуван
- 09:24 Двама души в неизвестност след наводнения в Каталуния
- 09:12 Краткотрайни ремонти на АМ „Струма“ между 58-ми и 78-ми км на 14 и 15 юли
- 09:01 Гранична полиция с нова информация за трафика по границите – проблеми на няколко пункта
- 08:51 Доклад разкри системните недостатъци на гръцките болници
- 08:38 До 37 градуса днес – идеален ден за море или планина