Избрано 06.07.2021 11:11 Снимка: ДНЕС+
Гаджев: Църквата е преодоляла турското робство и комунистическата диктатура, ще преодолее и Рашков
Бившият депутат от ГЕРБ Христо Гаджев реагира с остри думи във фейсбук по повод внушението на Бойко Рашков, че църквата и Бойко Борисов имат договорка за изборите. Според служебния вътрешен министър назначен от Румен Радев, строежите на църкви и реставрацията на манастири е с цел свещенниците да гласуват за ГЕРБ и определи това като сделка.
Ето какво написа Гаджев:
Рашков е първобитен комунист, ама от тези злите, които взривяваха, палеха и затваряха църкви. А свещениците пращаха в лагери.
Днес заяви, че Църквата била "сключила сделка с Борисов" - ремонт на храмове срещу гласове и митрополитите едва ли не организирали контролиран вот!?!?!
Какво следва - МВР да викне митрополити на разпит, или дори самия патриарх?
Как точно се развива тази схема в неговата глава? Свещенослужителите не са търговци в храма!
Да, постоянна политика на правителствата на ГЕРБ е била подкрепата за БПЦ и за другите вероизповедания, защото смятаме, че духовното е също толкова важно, колкото светското.
А знае ли колко църкви и манастири са построени от 1945г. до 1989г.? Отговорът е лесен - нула! За реставрация и поддръжка да не говорим.
Българската църква е на над 1000 години. Преодоляла е турското робство и комунистическата диктатура. Ще преодолее и Бойко Рашков. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.11578 |
GBP
|
1 | 2.21775 |
RON
|
10 | 3.84726 |
TRY
|
100 | 3.98375 |
USD
|
1 | 1.6833 |
Последни новини
- 19:38 Страх от "AI балон" разтърсва Уолстрийт
- 19:32 Касияс, Линекер и още 5 световни легенди вече са в Залата на славата
- 19:23 Бащата на Илон Мъск: САЩ са обречени, защото белите ще станат малцинство
- 19:15 Зейн Малик се завръща в One Direction
- 19:06 САЩ премахват мита върху храни от Аржентина, Еквадор, Гватемала и Салвадор
- 18:58 ЛеБрон вече тренира, близо е до завръщане и пореден рекорд
- 18:50 Робот с "ума" на Аристотел: Човечеството е "ресурс", подходащ за "манипулация или елиминация"
- 18:44 След среща с Радев Сиярто вкара България като "ключов член" на "съюз срещу войната и миграцията"