
Избрано 22.02.2025 18:31 Снимка: ДНЕС+
Диана Русинова: Розовите либерали са ръчната спирачка на демократичната общност
От Фейсбук профила на Диана Русинова от Европейският център за транспортни политики
Социал-популизмът – пътят към заблудата и разрухата!
Историята ни е научила, че опасните идеологии не винаги идват с ботуши и маршируващи тълпи. Понякога те се появяват в по-мека, но далеч по-коварна форма – социал-популизмът. Това е онзи заразен утопизъм, който обещава равенство, справедливост и добруване, но зад кулисите крие разруха, хаос и диктатура на посредствеността.
Комбинацията от неподготвени, но самоуверени мечтатели с огромно его и никаква компетентност е най-краткият път към национална катастрофа. Тяхната увереност не почива на знания, а на илюзии, и точно тези илюзии могат да доведат до последствия, от които трудно ще се върнем.
А сега си представете… Ако розово-лилавите утописти вземат властта, къде първо ще отворят лагери – в Белене или Скравена? Кои „неправилни“ хора първо ще осъдят с нов „народен съд“?
Запомнете: Всяка толерирана грешка днес, всяко замълчаване пред безумието утре ще ни доближи до онази ужасяваща реалност, в която несъгласните ще бъдат обявени за „врагове“, а мисленето – за престъпление.
Не забравяйте най-важното – розовите либерали са ръчната спирачка на демократичната общност. Каква е позицията им по отношение на войната в Украйна или по отношение на паметника на съветската армия?
Затова, избирайте мъдро, защото свободата се губи не с един взрив, а с поредица от тихи, незабележими отстъпления.
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 20:12 Хороскоп за понеделник, 7 юли 2025 г.
- 19:37 Руските сили съобщиха, че са превзели две села в Харковска и Донецка област
- 19:28 Главен комисар Александър Джартов: До 200 пожара на ден пламват у нас заради жегите
- 19:17 Тъкър Карлсън с взривяващо интервю с президента на Иран: Война ли искате?
- 19:07 Над 74 500 „маркови“ стоки задържаха митническите служители от Русе
- 18:56 Рюте: Русия произвежда три пъти повече боеприпаси за три месеца, отколкото цялото НАТО за година
- 18:53 Хакнаха сайта на "Възраждане"! Вместо него се явява надпис "Такава я видях на Костадинов партията"
- 18:45 Прозорец с гледка рибки: 5 изумителни подводни хотела (ВИДЕО)