1,2 милиона "фантоми" на изборите преброи проф. Константинов

Избрано 01.09.2014 09:39

"Фантомите" в избирателните списъци са 1,2 млн. Това каза в сутрешния блок на БНТ математикът и член на гражданския борд за честни и прозрачни избори проф. Михаил Константинов. По думите му избирателните списъци трябва да бъдат изготвяни след подаване на заявление за активна регистрация по настоящ адрес - т.е. всеки човек да има право да гласува само там, където физически присъства.
"Фантомите" разрушават доверието в изборния закон и в него трябва да бъдат направени съответните поправки, подчерта проф. Константинов.

Централната избирателна комисия не може да определи по никакъв начин броя на избирателите. Това е задължение на ГРАО, заяви говорителят на ЦИК Александър Андреев.

Проф. Михаил Константинов определи като "смешка" експерименталното машинно гласуване, тъй като подадените гласове няма да бъдат зачитани на предстоящите на 5 октомври предсрочни парламентарни избори. Той призова хората да използват активно преференциалния вот.
CHF CHF 1 2.10599
GBP GBP 1 2.24061
RON RON 10 3.84295
TRY TRY 100 3.87452
USD USD 1 1.65945